середа, 27 січня 2021 р.

«Креативна Європа» вже 30 років підтримує європейське кіно

Вже 30 років підпрограма «МЕДІА», яка з 2014 року реалізується в рамках програми ЄС «Креативна Європа», підтримує європейський аудіовізуальний сектор та робить все для того, щоб європейські історії успіху оживали, щоб їх почули, відчули та полюбили. Починаючи з 1991 року, підпрограмою було інвестовано понад 2,6 млрд. євро у кіно- та аудіовізуальні індустрії для підтримки розвитку, промоції та розповсюдження європейських робіт у Європі та за її межами. Україна також входить до цієї підпрограми та наші заявники можуть напряму подаватись на ряд грантових конкурсів, та бути партнерами в інших.

Підпрограма «МЕДІА» допомагає виготовляти та поширювати контент з європейським та міжнародним потенціалом для розповсюдження у Європі та по всьому світу. Фінансування надається на підтримку аудіовізуальних творів, включаючи фільми, серіали, документальні фільми, відеоігри та імерсивний контент. Крім того, програма окремо підтримує кінотеатри, фестивалі, європейські VOD-платформи та кіноринки. Також вона сприяє розвитку європейських талантів за допомогою навчальних програм, розвитку аудиторії та кіноосвіти.

Серед підтриманих підпрограмою є такі фільми як «Життя прекрасне» (1997), «Амелі» (2001), «Меланхолія» (2011), «Велика краса» (2013), «Пригоди Паддінгтона» (2014), мультфільм «Маленький принц» (2015), «Фаворитка» (2018), «Біль та слава» (2019), «Ще по одній» (2020) та дуже багато інших. Також був підтриманий ряд копродукційних проєктів за участі України фільми: «Майдан» (2014), «Українські шерифи» (2016), «Іній», «Межа» (2017), «Гірська жінка на війні», «Донбас» (2018), «Пофарбований птах», «Ціна правди» (2019), «Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) та інші. Окрім того, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» (2019) та Одеський міжнародний кінофестиваль (2020) вже також отримували підтримку за цією підпрограмою.

У грудні минулого року Європейський парламент та країни-члени ЄС прийняли нову робочу програму «Креативної Європи» на 2021-2027 роки. Раніше того ж місяця Комісія прийняла План дій для кіно- та аудіовізуального сектору на підтримку його відновлення та трансформації, щоб дати можливість індустрії масштабуватися та давати аудиторії більш широкий вибір аудіовізуальної продукції. Ці сектори особливо постраждали від коронавірусної кризи, однак мають важливе значення для демократії, культурного різноманіття Європи та цифрової автономії.

«Креативна Європа» – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є розвиток сектору культурних та креативних індустрій (ККІ) в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції та захисту культурного та мовного розмаїття.
Немає коментарів: