середа, 27 січня 2021 р.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: Заява Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн27 січня ми відзначаємо 76-у річницю звільнення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау та вшановуємо пам’ять мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, а також інших жертв, серед яких сотні тисяч ромів і сінті, вбитих під час Голокосту.

Антисемітизм призвів до Голокосту. Проте, на жаль, він не зник після звільнення нацистських концтаборів.

Я занепокоєна тим, що знову бачу прояви ненависті до євреїв у Європі та поза її межами. Пандемія сприяла поширенню конспірологічних теорій та дезінформації, які часто розповсюджують антисемітські наративи. Ми стаємо свідками тривожних тенденцій з викривлення та заперечення Голокосту.

Ми ніколи не повинні забувати.

Оскільки через пандемію меморіальні місця зачинено для відвідування, а кількість тих, хто вижив, зменшується, ми повинні віднайти нові способи, аби зберегти пам’ять про ці події.

З поширенням конспірологічних міфів у соціальних мережах ми повинні навчати наше молоде покоління протидіяти антисемітизму.

Поширення дезінформації вимагає від представників влади, соціальних платформ і їх користувачів спільних зусиль задля запобігання спотворенню історичних фактів – як онлайн, так і в реальному житті.

Факти мають значення. Історія важлива. Ми сповнені рішучості виграти цей бій.

Європа процвітає, коли її єврейська спільнота та інші меншини можуть жити в мирі та гармонії.

Саме тому невдовзі ми представимо стратегію підтримки євреїв у Європі та боротьби проти антисемітизму.
Немає коментарів: