пʼятниця, 14 липня 2017 р.

Хто допомогу "освоює"?

Кажуть, терпець донорів з Євросоюзу урвався. На саміті в українськой столиці від Юнкера та Туска пролунали вельми категоричні умови українській владі. Реформи - проти грошей. Бо тільки за остані роки деражава Україна багатенько "перетворила" технічної допомоги, так цнотливо на дипломатичній мові звуть - гроші. Вашої уваги "Довідка про міжнародну технічну допомогу Україні" з офіційного сайту. Про яких "грантожерів" мова? Різні урядові установи вкрай не ефективно використовують залучені кошти! Точніше - дуже "мутно"... Чого вартує лише казочки 25 років про новий Миколаївський міст?!

Міжнародна технічна допомога (МТД) надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя країнами-донорами та міжнародними організаціями.В рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями.

Найбільшими донорами для України були та залишаються Сполучені Штати Америки та Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР.

Основні організаційно - правові засади технічного співробітництва з країнами - донорами та міжнародними організаціями на сьогодні регулюються 21 рамковим міжнародним договором України та міжнародними договорами щодо впровадження програм співробітництва в різних сферах економіки. Цілі та завдання допомоги узгоджуються як на міжурядовому, так і на міжвідомчому рівні.

За всі роки співробітництва донорами виділено понад 9 мільярдів доларів США.

З 1996 року здійснено державну реєстрацію 3414 проектів технічної допомоги.

На 1 липня 2016 року впроваджується 288 проектів загальною контрактною вартістю понад 3, 3 млрд. дол. США.

Основними напрямами надання технічної допомоги є:
Підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки, захист держави та громадян.
Перетворення об’єкта Укриття на екологічно безпечну систему та охорона навколишнього середовища.
Удосконалення регуляторної політики, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток підприємництва та конкуренції на внутрішньому ринку.
Розвиток фінансового ринку та банківського сектору .
Розвиток сільськогосподарського сектору.
Охорона здоров’я та соціальний захист населення.
Розвиток освіти, науки, культури та туризму.
Модернізація муніципальної інфраструктури та транспорту.
Розвиток громадянського суспільства, місцевого самоврядування, забезпечення верховенства права, боротьба з корупцією, підтримка ЗМІ, регіональний розвиток.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/153-2002-%D0%BF#n18


Немає коментарів: