субота, 15 червня 2024 р.

Миколаївські порти до роботи готові

Миколаївські порти до роботи готові, а на відбудову всієї портової галузі потрібно 9,5 млрд.грн. На зараз 1Миколаївські порти повністю придатні до початку роботи. Там працює персонал, який обслуговує об’єкти.

Про це розповів голова Адміністрації морських портів України Юрій Литвин під час конференції Agro Ukraine Summit 2024, передає АгроПортал.

«Можна сказати, що в будь-який час ми готові відновити роботу, але винятково з безпекових міркувань військові не дозволяють запустити функціонування зазначених портів», — прокоментував Юрій Литвин.

Окрім того, він зазначив, що українська логістика рухається в правильному напрямку. Станом на травень 2024 року порти Великої Одеси стабільно працюють, Дунай розвивається і забезпечує приблизно 2 млн т перевезень щомісяця, що в чотири рази більше, ніж до війни, але трішки менше, ніж торік.

Два роки з початку повномасштабного вторгнення були найскладнішими щодо виконання завдань з організації розвитку портової інфраструктури, оскільки з частковим блокуванням портів жодних додаткових коштів у розвиток не вкладалося.

«Лише в другій половині 2023 року і у 2024 році ми розпочали повноцінну діяльність із відбудови, ремонту причалів, відновлення інфраструктурних під’їзних шляхів і вважаємо, що це одне з основних завдань, яке стоїть перед нами саме в інфраструктурному напрямі», — наголосив Юрій Литвин.

Він зазначив, що на найближчі два роки потрібно приблизно 9,5 млрд грн для того, щоб повністю відбудувати всю портову інфраструктуру і вийти на довоєнний рівень.Немає коментарів: