понеділок, 13 травня 2024 р.

Зникла дача на миколаївському березі
3 травня 2024 року, у Страсну п’ятницю, коли, як говорять, не можна робити будь-яку роботу по дому, шити, вишивати, прати та … колоти дрова, а слухати гомін стихійної торгівлі під вікнами чомусь зовсім не хотілось, я вирішила піти до яхт-клубу (вул. Спортивна,7) з метою з’ясування одного питання…
Але про нього іншим разом, бо майже біля мети своєї подорожі на вул. Спортивна,13, де знаходиться пам’ятка архітектури місцевого значення «Дача Кудрявцева» (колишній Будинок відпочинку «Комунар»), виникло інше питання: «А де подівся один з двох корпусів, що разом з іншими 5 об’єктами входили до комплексу пам’ятки?».
Перше, про що подумалося, що із зором зовсім погано. Але, зазирнувши у відкриті ворота, замість будівлі побачила рівнесенький і, на вигляд, нещодавно зроблений майданчик. Те, що будівлі дійсно немає і це не оптичний обман, підтвердив і водій, який закривав ворота: «А что там беречь? Какой пам’ятник? Это ж построено при советах».
Тиждень я намагалася знайти в інформаційному просторі хоч щось, що пояснювало чому в порушення статті 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини», якою забороняється знесення пам’яток та їх частин, була повністю розібрана будівля, що є частиною пам’ятки архітектури м/зн «Дача Кудрявцева». Не знайшла… На жаль, цей факт чомусь залишився ніким непоміченим.
Маю надію, що відповідь на моє питання: «А де подівся один з двох корпусів, що входили до комплексу пам’ятки?» дадуть:
- Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, яке відповідно до пункту 9 частини 1 статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» погоджує відповідні програми та проєкти містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, … земляних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони
- Відділ охорони культурної спадщини міста Миколаєва
управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, який в серпні 2021 року вже надавав припис власнику пам’ятки і при цьому не втрачав «надії на те, що новий власник пам'ятки, яку він добровільно придбав у приватну власність, справді стане прикладом дбайливого ставлення до культурної спадщини та проводитиме роботи з її реставрації та сучасного пристосування відповідно до вимог законодавства з охорони пам'яток» (див. https://inshe.tv/suspilstvo/2021-08-26/627615/)
- Органи Державного архітектурно-будівельного контролю (відповідно до статті 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пам’ятки належать до класу значних наслідків (відповідальності) - СС3
- і безумовно сам власник пам’ятки архітектури м/зн «Дача Кудрявцева» ТОВ «РЕСТРО КЛАБ» (https://nikvesti.com/ru/news/politics/227469) .
Сподіваюсь, що і представники місцевих медіа також зацікавляться цим питанням і взагалі тим, а що дійсно і за яким проєктом будується ТОВ ««РЕСТРО КЛАБ» на міських землях рекреаційного та історико-культурного призначення, що надані йому в оренду на 25 років.
І.Бондаренко.


Немає коментарів: