вівторок, 13 грудня 2022 р.

НСЖУ закликає владу зберегти в Україні свободу слова
Національна спілка журналістів України вимагає відкласти розгляд законопроєкту «Про медіа» до Перемоги України.


Аналіз законопроєкту «Про медіа» змушує констатувати, що він допускає впровадження інструментів цензури і суттєве обмеження свободи слова в Україні.

Низка новацій закону значно розширить можливості державного органу – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яку автори закону вважають незалежним регулятором, – втручатися у роботу медіа.Нацрада зможе:

- надсилати в редакції всіх ЗМІ обов'язкові до виконання приписи,

- штрафувати всі види медіа (ТБ, радіо, друковані та онлайн ЗМІ),

- своїм рішенням, без розгляду в суді, забороняти роботу онлайн ЗМІ (тимчасова заборона поширення онлайн-медіа на 14 днів),

- скасовувати реєстрацію друкованих ЗМІ,

- вимагати від інтернет-провайдерів блокувати доступ до інтернет-видань (також без рішення суду),

- вимагати у Youtube і Facebook видаляти будь-який контент, а від Google – видалити результати з пошукової видачі користувачів (також без права редакцій на захист),

- регулювати роботу операторів кабельного і онлайн-телебачення.Вільні вибори і вільні медіа – це головне, що відрізняє суспільний устрій України від режиму диктаторської росії.
Задля виконання Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги наразі можна зареєструвати частину законопроєкту «Про медіа», яка передбачає регулювання аудіовізуальних послуг, окремим законопроєктом і негайно його ухвалити. Ця найважливіша частина охоплює лише 10% тексту законопроєкту і не викликає жодних нарікань.
НСЖУ закликає депутатів не порушувати національну єдність схваленням суперечливого законопроєкту.


Свободу слова в Україні ще нікому не вдавалося приручити. Не вийде і цього разу.

Слава Україні!
Національна спілка журналістів УкраїниНемає коментарів: