четвер, 9 червня 2022 р.

На Херсонщині фермери розстріляли окупантів які прийшли вкрасти технікуНа території тимчасово окупованої Херсонщини фермери розстріляли російських військових, які приїхали до них, аби змусити продати врожай за низькими цінами та викрасти сільськогосподарську техніку.

Про це повідомляє видання Телеграф.

Журналістам про випадок розповіли самі фермери, які попросили не зазначати їх імен та місцеперебування. Окупанти приїхали до них озброєними та вимагали віддати ключі від комбайна. Під час сутички підприємці, за їх словами, застрелили двох росіян, а ще декількох поранили.

“Вони були у військовій формі, сказали, що забирають техніку “на потреби армії”. Коли ми не погодилися, то почали ще більше “бикувати”. Охорона не злякалася, відкрила вогонь. Двоє 200-х, ще парочка 300-х втекли. Чекаємо на нові візити”, – розповів підприємець.

Херсонські фермери кажуть, що їх дедалі активніше схиляють до продажу готової продукції за низькими цінами та намагаються змусити вирощувати новий урожай.

“Нам прямо кажуть — або саджаєте ви, або саджаємо ми (до в’язниці — Ред.). Ми бачимо, що вони тут нічого не робитимуть. Вони вміють тільки грабувати та знищувати. Ми поки не знаємо, як бути, намагаємось об’єднатися і чекаємо на звільнення. Ті, хто більший, може хоча б вести якийсь діалог, а дрібні фермери в селах страждають куди більше, у них можуть просто забрати зерно чи овочі, нічого не питаючи”, – каже фермер.

На Херсонщині посівну цього року розпочали у квітні й проводять її попри дефіцит пального, добрив та засобів для захисту рослин, а також під обстрілами російських військових та на полях, частина з яких замінована. Російські військові забирають у власність цілі агропідприємства в регіоні та силою змушують працювати робітників.

Міністерство аграрної політики та продовольства України в травні зафіксувало, що від початку повномасштабного вторгнення Росія вкрала до 500 тисяч тонн української пшениці на суму 100 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що війна Росії проти України, на думку генсекретаря ООН Антоніо Гутерреша, може призвести до безпрецедентного голоду та горя й вплине на життя понад півтора мільярда людей у світі.
Немає коментарів: