субота, 26 лютого 2022 р.

Бойкот російського кіно

Світлина О.Уса з Миколаєва


Ми, члени Української кіноакадемії, від імені спільноти українських кінопрофесіоналів і діячів культури закликаємо до бойкоту творів російського кінематографа.

Як відомо, з лютого 2014 року Російська Федерація веде війну проти України, виступаючи агресором. Росія анексувала Автономну Республіку Крим та окупувала частину Луганської та Донецької областей – території, які належать Україні. Російський режим регулярно здійснює воєнні злочини проти українського мирного населення – як у зазначених вище регіонах, так і на прилеглих до них територіях.

21 лютого 2022 року Російська Федерація визнала незалежними квазіреспубліки «ДНР» і «ЛНР»: в межах як окупованих територій, так і підконтрольних Україні. А також ввела сюди війська. 24-25 лютого Росія провела ракетні обстріли по всій території України та розпочала збройний наступ у п’яти областях – зі свого і білоруського кордонів, та із Криму.

Розв’язування війни в Україні – це наступ на цивілізований світ із демократичним устроєм, злочин, який здійснюється в центрі Європи.

Але в час, коли світові держави впроваджують проти Російської Федерації економічні та політичні санкції, ця країна продовжує свою активну діяльність у культурному полі. Зокрема, до програм більшості світових кінофестивалів регулярно допускаються по кілька фільмів, створених Росією, а на їхнє просування витрачаються значні ресурси.

Результатом цієї діяльності є не лише поширення пропагандистських меседжів і викривлених фактів. Це також сприяє підвищенню серед населення країн з усього світу лояльності до російської культури – культури держави-агресора, яка розв’язала безпідставну й неспровоковану війну в центрі Європи. Навіть сама присутність російських фільмів у програмі світових кінофестивалів створює ілюзію причетності Росії до цінностей цивілізованого світу.

Враховуючи перелічені вище факти, закликаємо:


Раду Європи – виключити Російську Федерацію з Eurimages та з числа країн-учасників Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво

фестивалі – не допускати в конкурсні та позаконкурсні програми фільми, вироблені Російською Федерацією, або в копродукції з нею.

Міжнародну федерацію асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) – позбавити акредитації FIAPF Московський міжнародний кінофестиваль.

продюсерів – припинити будь-який бізнес з суб’єктами підприємницької діяльності Російської Федерації та не передавати права інтелектуальної власності на будь-які фільми на територію РФ. Закликаємо розірвати з ними усі контракти. Пам’ятайте, що з бізнесу, який використовуватиме ваші фільми сплачуються податки до бюджету РФ, з якого фінансується армія, що порушила кордони незалежної держави, та купуються ракети, якими бомблять мирне населення Європи.

дистриб’юторів – звернути увагу, що за контрактами, які ви укладаєте на територію РФ, фільми нелегально розповсюджуються і на юридичну територію України, а саме: на тимчасово окуповані території Криму, та т.зв. “ДНР” та “ЛНР”. Видаючи такі ліцензії (зокрема, виготовляючи ключі kmd для кінотеатрів) ви також фактично порушуєте український суверенітет. Адже зараз фільми потрапляють в обіг на ці території за контрактами, в яких ці території визнаються територіями РФ.

Європейську асоціацію аудіовізуальних виробників (CEPI) та Європейську асоціацію комерційних фільм продюсерів (CFP-E) - закликати членів асоціації припинити будь-яку співпрацю з виробниками аудіовізуальної продукції, що підтримують агресію проти України, зокрема розповсюдження на території країн членів-асоціації аудіовізуальних творів за участі акторів та публічних осіб, що підтримують злочинні дії Російської Федерації.

Підписати петицію: https://chng.it/GFywhGb4SXНемає коментарів: