вівторок, 7 грудня 2021 р.

В Україні зафіксували значне здорожчання так званого "борщового набору"Як повідомляють аналітики EastFruit, відбулося стрімке зростання цін на овочі борщового набору в Україні у 2021 році.


Зокрема, наразі оптові ціни на моркву вищі за торішні вдвічі, ціни на цибулю – у два з половиною рази, ціни на білокачанну капусту – втричі та ціни на буряки столові – теж утричі. Тобто, в середньому за цією категорією овочів ціни зросли у 2,6 раза у порівнянні з початком грудня 2020 року, - йдеться у дослідженні.

Водночас експерти помітили, що картопля стала "єдиним товаром борщової групи, який не подорожчав, а навпаки, подешевшав". Середні оптові ціни на українську картоплю на третину нижчі, ніж торік.

Аналітики зазначають, що з факторів, які негативно впливали на інвестиції у вирощування овочів борщового набору, є погіршення прибутковості вирощування цих культур на тлі "вибухового зростання цін на зернові та олійні культури".
Це дозволило останнім наблизитися до прибутковості вирощування з гектара до овочів борщового набору, - кажуть вони.

Нагадаємо, голова Асоціації постачальників для торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що ціни на продукти в Україні до кінця року можуть зрости на 6-7%.Немає коментарів: