![](https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEgTWAd58np4ngaEwD0oHImYG3elusR3bqBBUVJ_HK5fw12QetFMRCG_ti3wcoCk1Ih2WKU4dPnP5UzXP5gypNsnNtJXsytXP2u3ZWft-bnbTYSEjOmtRXU8FPZ2fz0bnsluYKnhCXrzhYb1z5pHc4toT2lS0kC9YQamNzmxV_DW8QqX82n-OrkV-oRN=w426-h640) |
меморіал у Миколаєві |
Ми у Херсоні феєрично завалили конкурс на сучасний меморіал Небесної сотні – бо сама думка, що це буде комфортний паблік спейс із комеморативною функцією, викликала у квазіпатріотів судоми. Там, звичайно, і влада «постаралася», призначивши непристойно жалюгідні гонорари. А у Мелітополі молода муніципальна команда організувала конкурс меморіальних проектів пам'яті жертв трьох голодоморів, куди запросили сучасних художників зі всієї країни. У результаті – 5 чудових проєктів, де колишній сквер у мерії насамперед - затишний публічний простір з органічно інтегрованим меморіальним рішенням. Вони дуже різні і всі абсолютно інноваційні щодо подібних практик в Україні. Це дійсно народження нової мови комеморації, і Мелітополь задав, нарешті, тренд. Тішить, що периферія,
і що переможець конкурсу, художник-скульптор
Shumikhin Daniil – уродженець Херсона. Проєкт буде реалізовано у 2022 р. Ми тут горло зірвали, пояснюючи, чому на такі конкурси потрібно звати художників та архітекторів, а не влаштовувати змагання серед дитячих малюнків, але марно. Тепер можемо спостерігати, як інші реалізують наші мрії.
Аліса Готт.
Від редакції: ми плануємонайближчим часом зробити огляд меморіалів Голодомору 32-33років, які повстали в незалежній Україні.
Немає коментарів: