пʼятниця, 25 грудня 2020 р.

ДОНБАС ДЛЯ МОЛОДІ
Кожного року все більше і більше молоді покидає регіони Донецької та Луганської областей. Чому це відбувається і як цьому протидіяти?

Наразі, донецький та луганський регіони, на жаль, не є популярними серед молоді. Перше, що впливає на вибір місця проживання та навчання це те, що з 2014 року тут йдуть бойові дії. Частина міст не є підконтрольними Україні. І тільки справжні патріоти своєї малої батьківщини, залишаються, щоб розвивати її.

Друга не менш важлива причина - це те, що молодь не бачить перспективи розвитку у рідних містах. Якість викладання кульгає, на їхню думку, роботи за фахом надалі немає. Всі намагаються вступити до великих міст: Харків, Київ, Одеса, Львів.

У цих регіонах, на думку юних студентів є все для їх подальшого розвитку.

Але чи дійсно це так?

Так, Донецька і Луганська області завжди вважалися промисловими регіонами. Там знаходиться велика кількість шахт і заводів.

Дуже часто, молоді люди, які погналися за світлим майбутнім до великого міста, через 4-5 років повертаються в рідні, маленькі міста, селища, СМТ, не знайшовши себе у мегаполісах. Найчастіше, великі міста з'їдають людей і, або ти вистоїш це і ввійдеш в річище, або це місто не для тебе.

Перебуваючи в Харкові, я поспілкувалася з кількома представниками даних областей: а саме студентами. І всі вони в один голос твердили, що не хотіли залишатися вдома, хтось із-за причини батьків і контролю, хтось через те, що на професію мрії в рідному місті не вчать, хтось навіть не любить місце де він народився і виріс і повертатися туди вже зовсім не хоче. Але всі, як один, твердили, що робити там нічого і розвитку ніякого немає.

У такі моменти стає дуже прикро за рідні місця. Адже у нас дуже гарна природа, море, степ і все це разом в Донецькій і Луганській областях. Так, безсумнівно, війна, криза, наклали свій відбиток на міста і селища, але це не привід відмовлятися від чогось рідного і знайомого. Це можна порівняти з тим, коли тобі відріжуть руку, чи ногу. І начебто є ще одна, але без тієї, що нема зовсім не те.

Якщо молодь все так же продовжить залишати ці регіони, то через деякий час, просто нікому буде ставити на ноги Донбас.

Молодь є найяскравішим представником реформації, тільки вони здатні щось змінити й дуже нерозумно втрачати світлі уми, готові до змін, просто віддаючи їх в інші регіони.


Як же утримати молодь ?!В першу чергу, потрібно дати їм право вибору професії. Відкрити трішки більше вишів. Тоді не буде сенсу їхати кудись далеко, щоб отримати професію, коли поруч є університет мрії, не з гіршим викладанням, ніж в тому ж Харкові чи Києві.

По-друге, майданчики для розвитку, як особистостей. Створення будь-яких вільних просторів для молоді, підтримка їхніх проєктів і починань.

По-третє, доступ до розв'язання проблем регіону, якщо дати можливість, то можна все кардинально змінити в наших містах, на жаль, зараз молодих людей вважають не досвідченими і не компетентними і не дають їм висловлювати себе повністю.

Четверте - це достатня кількість робочих місць, а значить створення чогось нового і цікавого, щоб молодь із задоволенням йшла туди працювати і розвивати свій потенціал, як якісних співробітників. Мало хто з них погодитися йти працювати на завод або в шахту, всі вибирають щось більш творче. Але навіть, якщо хтось і вибрав собі таке покликання, то стикається з безліччю проблем і не порозумінь.

Також, потрібно створити більше простору для відпочинку молоді, адже часто вони стикаються з тим, що культурно відпочивати і розвиватися просто ніде і ще зовсім юні уми, які могли стати гордістю регіону ступають не на ту дорогу і втрачають себе і свій потенціал.

Таким чином, якщо скласти всі ці фактори, то на фініші ми отримаємо дуже розвинені, молодіжні регіони, в які всі будуть тільки приїжджати, а не їхати з них.

Давайте не будемо чхати на майбутнє, а вже сьогодні почнемо щось змінювати!
Вікторія Смирнова.Немає коментарів: