неділя, 28 січня 2018 р.

На Берлінале відбудеться світова прем’єра стрічки Марисі Нікітюк “Коли Падають Дерева”

Фільм-переможець пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю-2014 буде представлений у конкурсній програмі секції Panorama Berlinale 2018

Компанія Директорія Кіно з радістю повідомляє про світову прем’єру дебютного повнометражного художнього фільму “Коли Падають Дерева” Марисі Нікітюк, яка відбудеться в межах Берлінського міжнародного кінофестивалю. Фільм було обрано до конкурсної програми секції Panorama Berlinale 2018.

Panorama Berlinale – одна з основних секцій фестивалю, заснована у 1982-ому році як майданчик для сміливих та непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики. Свою місію Panorama формулює таким чином: “Метою Панорами є пошук по всьому світу нових імпульсів у тенденціях кінематографу, а також показувати фільми з потужним художнім баченням та мужністю бути інакшими.”

Під час Берлінале відбудеться 5 фестивальних показів стрічки та 2 закритих покази для професійної спільноти. В межах фестивалю фільм зможе претендувати на такі нагороди: за найкращий дебют (50 000 євро), нагорода глядацького голосування Panorama, приз журі FIPRESCI, нагорода CICAE Art Cinema, премія "Мир кіно" (4 000 євро), премія Хайнера Карова (5000 євро), приз Екуменічного журі та нагорода від Label Europa Cinemas.

Роботу над фільмом молодий режисер і сценарист Марися Нікітюк та продюсер Ігор Савиченко розпочали ще в 2013-ому році, презентувавши проект на кіноринку в Таллінні. Через рік разом зняли дебютний короткометражний фільм Марисі, в якому вона виступила режисером - “В Деревах”. Його було представлено на Одеському міжнародному кінофестивалі. Також в індустріальній секції ОМКФ проект фільму “Коли Падають Дерева” виграв приз за найкращий пітчинг. Фінальну корекцію сценарій пройшов в рамках програми ScripTeast у 2015-2016 рр.

До початку зйомок повнометражного фільму Марися зняла ще два коротких метри: “Мандрагора”, виробництва Директорії кіно та “Сказ”, виробництва Крісті Фільмз.

Ще на етапі сценарію фільм “Коли Падають Дерева” викликав зацікавленість широкої професійної спільноти, отримав підтримку Державного агентства України з питань кіно, Польського КіноІнституту, Македонського Агентства з питань кіно, відзнаку найкращого проекту на пітчингах ОМКФ 2014 року, його також було презентовано на Baltic Events, DAB та MAIA Workshops. У травні 2016 року “Коли Падають Дерева” став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeast Award, що проводилась під час Каннського фестивалю.

Фрагменти фільму також було представлено у секціях Work-in-Progress фестивалів у Варшаві, Вільнюсі та Одесі, фільм пройшов доопрацювання в програмі First Cut в межах індустріальної секції фестивалю в Трієсті.

Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 15 до 25 лютого.


Немає коментарів: