понеділок, 7 серпня 2017 р.

1 млн процедур оголошено в електронній системі ProZorro

3 серпня, кількість тендерів в електронній системі публічних закупівельProZorro сягнула одного мільйону. Мільйонну закупівлю оголосив Військова частина 3057 Національної гвардії України в м. Маріуполь. Військова частина закупила крупи на суму 19 400 грн.
Як відомо, з 1 серпня 2016 року всі тендери, які перевищують порогові значення (від 200 тис для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт), повинні проводитись через ProZorro (це так звані“конкурентні процедури”). Водночас, державні замовники у виключних випадках, наприклад, коли закуповуються твори мистецтва, коли відсутня конкуренція на ринку або у разі нагальної потреби, можуть обґрунтовано застосовувати переговорну процедуру та завантажувати у систему повідомлення про намір укласти договір. В разі допорогових закупівель державний орган абопідприємство можуть або обрати постачальника самостійно і завантажити у систему звіт про укладений договір, або використати можливість залучення бізнесу і провести допороговий тендер з аукціоном.

Станом на 3 серпня 2017 року лише 55% процедур є конкурентними, тобто такими що проходять на відкритому тендері. Водночас для надпорогових закупівель цей показник набагато вищий - 3/4 закупівель проходять через тендери.

“Електронна система ProZorro була задумана з принципом “всі бачать все”, але в умовах, коли частину тендерів недисципліновані замовники залишають поза системою, виникає значний простірдля зловживань. Саме тому ми бачимо необхідність повністю перевести малі допорогові закупівліна ProZorro”, - пояснює Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. - “Ми готуємо відповідний законопроект. Ми також намагаємось спростити життя державним органам і максимізувати економію для платників податків через запуск Центральноїзакупівельної організації, яка має проводити комплексні закупівлі типових для державних органівтоварів та робіт”.

Як показує статистика, найбільше закуповують в Київській, Дніпропетровській та Донецькійобластях. Найбільшими державними замовниками є КП “Київський метрополітен” (3177 тендерів за весь час роботи у системі), регіональна філія “Львівська залізниця” (2322 тендери) та Департамент житлового господарства Харківської міської ради (2287 тендерів).

“Кожного дня в системі оголошується близько 4 тисячі закупівель. Ми продовжуємо спрощуватироботу для наших користувачів. В червні Система електронних публічних закупівель ProZorroінтегрувалась з Єдиним Державним Реєстром. Це дало замовнику можливість в онлайн режиміотримати деталізовану інформацію про учасника. З травня 2017 учасники держтендерів можутьнадавати довідку про відсутність податкової заборгованості в електронній формі. Інтеграція з держаними реєстрами залишається однією з приорітетних задач, яка стоїть перед ДП “Прозорро”, - пояснює директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

Найбільше держава замовляє в таких категоріях як: будівельні роботи та поточний ремонт (117 041 тендерів), продукти харчування (111 868 тендерів), паливо та електроенергію (88 417 тендерів), медичне обладнання, фармацевтична продукція та засоби особистої гігієни (74 900 тендерів).


Немає коментарів: