субота, 13 січня 2024 р.

Знову провокації на березі ДністраНа території Придністров’я Росія намагається створити інформаційні умови для можливої ​​операції під фальшивим прапором з дестабілізації ситуації у Молдові.


Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

У так званому міністерстві держбезпеки Придністров'я напередодні опублікували пресреліз, у якому заявляється, що молдавські спецназівці нібито готують "спеціальні бойові групи" для руйнування критично важливих об'єктів, диверсій на військових об'єктах, а також захоплення чи знищення високопосадовців та працівників правоохоронних органів.

Раніше ISW повідомляв, що МДБ - це організація, співробітники якої, ймовірно, одержують накази безпосередньо з Москви. МДБ і посадовці Придністров’я раніше робили подібні, менш різкі заяви.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, ймовірно, це частина зусиль Кремля створити інформаційні умови, спрямовані на дестабілізацію Молдови та виправдання будь-яких майбутніх російських кампаній у регіоні, виставляючи Росію захисником російськомовної мови, яка нібито знаходиться під загрозою.
Напередодні повідомлялося, що Кремль може поновити зусилля, щоб використати невизнане Придністров'я для створення нестабільності в Молдові та підірвати український експорт зерна вздовж західного узбережжя Чорного моря.

Наразі так звана Придністровська Молдавська Республіка — самопроголошене утворення на території Молдови. Вона не визнана жодною країною-членом ООН. Російська Федерація свого часу спровокувала придністровську кризу, що вилилася в затяжний конфлікт і фактичну окупацію частини території Молдови. На цій території наразі розміщено російський військовий контингент, що становить потенційну загрозу як для Молдови, так і для України.


Немає коментарів: