четвер, 7 грудня 2023 р.

В Миколаєві зняли документалку про місто теплого каменюКожне місто має своє обличчя. Окрім природних, культурних та історичних особливостей, в його основі лежить матеріал: мармур, цегла, деревина. Миколаїв – це ракушняк або черепашник, як різновид вапняку. Камінь, в якому застигло море.

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про архітектурну особливість Миколаєва та українську культурну спадщину степового Півдня.

Короткометражний документальний фільм «Миколаїв – місто теплого каменю, в якому застигло море» опублікований на каналі Миколаївського кризового медіацентру в YouTube за посиланням.
Миколаївські будинки складалися з місцевого каменю, який видобували у тогочасному передмісті: в Тернівці, в Матвіївці, у Великій Коренисі, в Поповій Балці та у Спаську, де сьогодні Яхт-клуб.

Зразком його здатності гарно пилятися та обтесуватися може служити будинок купця Бартенєва. Інші знакові, впізнавані будівлі міста із цього матеріалу належать архітекторам Карлу Акройду та Євгену Штукенбергу.

Загалом ракушняк давав не тільки будувати стіни, а втілював достатньо швидко будь-які форми та елементи оздоблення, що згодом деякі історики називатимуть “неповторним південним стилем”.

Відео створено в межах проєкту «Мікромедіа ЩоТам: Миколаїв», який відбувається за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна
Є.Гомонюк.


Немає коментарів: