четвер, 3 серпня 2023 р.

«ЦНАП у валізі» від ЄС і ПРООН наближують державні послуги до жителів громадРазом із партнерами ми підвищуємо доступність і зручність використання адміністративних послуг завдяки сервісу «ЦНАП у валізі»

Київ, 2 серпня 2023 р. — Європейський Союз (ЄС) та Програма розвитку ООН (ПРООН) у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України передали 30 кейсів для надання послуги «Мобільний адміністратор» у віддалених і постраждалих від війни громадах Дніпропетровщини, Київщини, Миколаївщини, Полтавщини, Сумщини, Харківщини та Чернігівщини.

Послуга «Мобільний адміністратор», або «ЦНАП у валізі», — зручний спосіб надання громадянам і громадянкам необхідних державних послуг за місцем проживання чи тимчасового перебування. Такий кейс виконує роль мобільного віддаленого робочого місця для адміністраторів центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та оснащений портативним обладнанням: ноутбуком із ліцензійним програмним забезпеченням, портативним принтером, ручним сканером, зчитувачем ID-карток, відеокамерою, мобільним 4G/3G інтернетом, Wi-Fi роутером та іншими необхідними матеріалами.

За допомогою сервісу «ЦНАП у валізі» адміністратори можуть працювати з клієнтами напряму, спрощуючи процес і надаючи основні державні послуги тим, хто їх потребує. Це особливо важливо для людей старшого віку, маломобільних і тих, хто має інвалідність, а також жителів віддалених населених пунктів, де приміщення ЦНАПу було пошкоджене або зруйноване внаслідок бойових дій.

Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні Мартін Шрьодер щиро підтримав ініціативу, яка посилює надання першочергових державних послуг громадянам і громадянкам України. «Європейський Союз повністю відданий сприянню інклюзивному та справедливому розвитку в Україні, — сказав він. — Надання місцевим громадам прямого доступу до основних державних послуг має важливе значення для їхньої стійкості, особливо в районах, які постраждали від загарбницької війни Росії».

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс сказав, що ПРООН разом зі своїми партнерами з розвитку наголошує на важливості розширення можливостей громадян і сприянні інклюзивному наданню послуг у складні часи. «Мобільні кейси — ще одна віха в просуванні зусиль із децентралізації та розширення доступу громадян України до основних державних послуг, — сказав він. — Ця ініціатива особливо важлива для наближення державних послуг до людей, зокрема вразливих груп, які часто стикаються з труднощами в доступі до сервісів».

Перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб прокоментував важливість підтримки громад, які відновлюють і наближують адміністративні послуги до їхніх жителів. «Ми дякуємо Європейському Союзу та Програмі розвитку ООН в Україні за стабільне та ефективне партнерство, — сказав він. — Впевнений, мобільні рішення для надання адміністративних послуг — це ще один інструмент для їх наближення до усіх груп суб’єктів звернення, особливо на територіях, що постраждали від російської агресії».

Для довідки

Мобільні кейси закуплено та доставлено ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки ЄС.


Немає коментарів: