вівторок, 30 травня 2023 р.

Що і як відбудовувати - вирішувати через консенсусСьогоднішня сесія Миколаївської міськради, де з голосу одного депутата з'явилась пропозиція будувати нову школу, замість зруйнованої минулого року, не єдиний приклад.
Зараз з'являється багато доброхотів, щоб все полагодили: дайте тільки гроші. Краще - західної допомоги. Від російської реституції ми теж не відмовляємось. Є випадки в тилових регіонах, де вже закінчують відбудову.
Ще більше буд майданчиків, на яки з 2-3 бюджетів спрямовано кошти. Україна - країна вельми креативних людей. Й обізнаних.
А від того, не втрачається актуальність формування колективної думки: що в першу чергу відбудовувати?
Кабмін цього року правда запропонував - мости, та деякі інфраструктурні об'єкти. Попри війну, та обстріли в першу чергу треба відновлювати ту інфраструктуру, яка може у щоденному житті людям забезпечувати комфорт. Басейн?!
Університет чи ...лікарню ремонтувати?
А може - фонтан?
Такі питання народжуються щодня. 
Дахи, чи вікна в будинках Миколаєва, який 9 місяців обстрілювали з артсистем та артилерії?
Обирати об'єкти відновлення важко, але краще - гласно. Щоб не нові клумби й рослини однорічні, як бувало. А журналісти мають не тільки на перерізання стрічки приходити, а моніторити всі процеси відбудови. Ну щоб нових Корейко не з'являлось в нашому краї після цієї навали.
С.Лиманов.


Немає коментарів: