суботу, 27 серпня 2022 р.

Міжнародне гуманітарне право вивчають тепер журналістиЯких тільки знань не отримують протягом свого професійного життя сучасні українські журналісти. Війна принесла потребу познайомитись зі спадщиною Гааги та Женеви - Міжнародним гуманітарним правом (МГП). Товариство Червоного Хреста України, що зорганізували тренінг саме для журналістів, запросило найфаховіших  тренерів Наталію Хендель, та Тимура Короткого.

Прояснили хто такі комбатанти, а також коли в них перетворюються військові кореспонденти.

Жваве обговорення трапилось при розборі кейсів колег з висвітлення епізодів зазіхання на життя цивільних українців. Хоча і в питаннях поводження з полоненими в деяких вітчизняних журналістів зустрічаються факапи. Головне, що МГП діє після професійного збору доказів. Іноді, саме матеріали журналістів стають свідченнями в суді, як було в Руанді та Югославії.

Для того, щоб робота українських медійників стала ще свідченнями, їх варто якісно оформлювати. Ворог дуже часто використовує дезінформацію, щоб приховувати власні злочини, зокрема обстріли університетів. За нами - не забариться збір об'єктивної інформації.

Юристи-науковці підготували кілька популярних друкованих довідників та відео. Знання допоможуть працювати більш дієво!

С.Лиманов.Немає коментарів: