вівторок, 26 квітня 2022 р.

Велика Британія скасувала всі мита та обмеження на український експортВелика Британія скасувала всі мита та обмеження на український експорт у межах угоди про вільну торгівлю, яка мала повноцінно запрацювати для України з 2023 року.

Про це повідомила пресслужба уряду Британії.

Зазначається, що цей крок є частиною широкої економічної підтримки Британії, включаючи 1 мільярд фунтів стерлінгів у вигляді гарантій по кредитах. Таке рішення британська влада ухвалила після прямого звернення українського уряду щодо лібералізації тарифів.

Так, відтепер скасовані всі тарифи та квоти, що охоплюються торговельною угодою між Британією та Україною. Перш за все, йдеться про аграрну та промислову продукцію.

"Скасування мит на ключові українські експортні товари, включаючи ячмінь, мед, консервовані помідори та птицю, допоможе українському бізнесу та виробникам, коли вони цього найбільше потребують", – йдеться в повідомленні.

Крім того, Британія оголосила про нові санкції проти Росії. Йдеться про заборону на експорт товарів і технологій, які РФ може використовувати для "придушення героїчного народу України". Під обмеження потрапить й обладнання для перехоплення та моніторингу.

"Це закриє будь-які існуючі лазівки для того, щоб Росія не купувала ці товари у Британії", – пояснили в уряді.
Війна — усі останні новини
Що відомо
Згідно зі звітом МЗС Британії, британська економіка втратить через запровадження санкції проти Росії 6 мільярдів фунтів стерлінгів (приблизно 7,96 мільярда доларів) протягом дев'яти років.
21 квітня Британія запровадила черговий пакет економічних санкцій проти Росії, заборонивши імпорт деревини, срібла, предметів розкоші, а також підвищивши мито на торгівлю з РФ.
Також Британія розширила пакет санкційних обмежень, запроваджених у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України, додавши до нього ще 26 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з оборонною сферою.
14 квітня уряд Великої Британії запровадив санкції проти Євгена Тененбаума і Давида Давидовича — двох росіян, пов’язаних із російським підсанкційним олігархом Романом Абрамовичем.
З 10 березня Британія ввела санкції проти російсько-ізраїльського бізнесмена Романа Абрамовича та інших російських бізнесменів, безпосередньо пов'язаних з Кремлем та президентом Росії Володимиром Путіним.
Як наслідок, Абрамович уперше за шість років вибув з топ-10 найбагатших власників спортивних клубів Forbes. Мільярдер був змушений виставити на продаж "Челсі" через санкції, пов'язані з вторгненням РФ в Україну.


Немає коментарів: