середа, 10 листопада 2021 р.

Море у літературіКонкурс української морської прози ім. Юрія Лисянського «МАТЕЛОТ» повідомляє, що термін прийому творів подовжено до 15 грудня поточного року🌊⛵.

Нагадуємо:

Метою Конкурсу є належне висвітлення історичної постаті нащадка шляхетної козацької родини Юрія Лисянського, уродженця м. Ніжина, першого навколосвітнього мореплавця Російської імперії в експедиції на шлюпах «Надежда» та «Нева» (1803-1806) під началом Івана Крузенштерна, а також — вченого географа, океанолога, етнографа; стимулювання розвитку сучасної української мариністики.

*У 2020 році оголошення та нагородження переможців Конкурсу відбулося 29 липня в Київському Міському Крейсерському Яхт-Клубі. П'ятьом переможцям Конкурсу було вручено грамоти, грошові призи, книжки Ю. Лисянського «Навколосвітня подорож на шлюпі «Нева» (1803—1806) та пам'ятні медалі «100 років прапору ВМС Збройних Сил України» (Асоціація ветеранів Військово-Морських Сил України).

УМОВИ КОНКУРСУ 2021:

Мова творів: Українська.

Обсяг творів: Від 10 тис. знаків до 50 тис. знаків.

Жанр творів: оповідання, нарис, новела, художні реалістичні прозові твори невідомих нам жанрів, головне – не просто необроблені записи у вахтовий журнал. Наголос на слові художні. Хоча й репортаж та мандрівні нотатки такими можуть бути.

Тематика творів: Людина в морі, людина моря в усьому розмаїтті можливих ситуацій.

Однак, кожен рік конкурсу має одну особливу тему, яку досить просто якось згадати в тексті, але можна зробити її провідною для свого твору.

Титульні спонсори Конкурсу (2021): київські компанії яхтових мандрівок YotClub, Yacht Travel та ГО "Земляцтво Херсонщини"

Освітній спонсор Конкурсу (2021): міжнародна школа яхтингу BBYachting

Інформаційні спонсори (2021) :

аналітичний часопис «Чорноморська безпека» (видавець — "Центр глобалістики «Стратегія XXI»)

портал про культуру читання і мистецтво книговидання "ЧИТОМО".

Для третього сезону Титульні спонсори, київські компанії яхтових мандрівок YotClub, Yacht Travel та ГО "Земляцтво Херсонщини" обрали спеціальну тему:

ВІТРИ ТА ВІТРИЛА. Минуле та майбутнє.

Та девіз:

Песиміст скаржиться на вітер, оптиміст чекає, коли він зміниться; реаліст налаштовує вітрила (с) Вільям Артур Вард

Тож цьогоріч учасникам Конкурсу організатори пропонують поговорити про вітрильники, яхти й вміння ловити вітер.

Місце дії: Весь глобус без обмежень – океани, моря, затоки, протоки, бухти, фіорди, гирла, прогної, єрики, конки, узбережжя, порти, лимани, судноплавні річки, озера тощо. Просимо утримуватися від альтернативних реальностей і світів, де не діють закони фізики й гідрометеорології, користуйтесь тим же глобусом, що був у Лисянського.

Час дії: Без обмежень. Минуле. Теперішнє. Майбутнє. Час – GMT.

Вимоги до оформлення рукопису: Документ Word. Підписаний іменем та прізвищем автора та з його контактним e-mail. Nazva failu – назва твору латиницею.

Час подання рукопису: Від 00:00 GMT 1 липня 2021 року до 23:59 GMT 15 грудня 2021 року.

Адреса для подання: matelot@meta.ua

Робота журі: Оцінювання здійснюється на анонімній основі з довгого списку творів за десятибальною системою. Кожен член журі має один „екстра” бал, який може використати для свого улюбленого твору. Кожен член журі має право вето на один твір, який таким чином виводиться з першої трійки через якісь суттєві для цього члена журі причини. Право вето може бути подолане більшістю голосів журі. Довгий список формується рідерами, єдиним критерієм для яких є формальна відповідність тексту умовам конкурсу і його читабельність. Після оцінювання журі формує короткий список з 15 творів, які увійдуть у видання «Морський збірник», що буде випущено у світ в 2022 році.

**Видання «Морський збірник» сезону 2019-2020 випущено за сприяння Видавництва «Підручники і посібники» (м. Тернопіль), головного редактора Ярослав Гринчишин та заступника головного редактора Катерини Гринчишин. У збірку увійшло 17 найкращих оповідань другого сезону Конкурсу.

Грошова винагорода переможцям конкурсу:

1-е місце: 7000 грн

2-е місце: 5000 грн

3-є місце: 3000 грн

Сертифікати від освітнього спонсора, міжнародної школи яхтингу BBYachting:

1-е місце: Подарунковий сертифікат на місце на яхті в незабутньому круїзі під вітрилами в одному із регіонів Середземномор'я протягом сезону 2022.

2-е місце: Подарунковий сертифікат на теоретичний курс навчання яхтингу в школі "BBYachting".

3-е місце: Подарунковий сертифікат на теоретичний курс навчання яхтингу в школі "BBYachting".

В третьому сезоні організаторами Конкурсу «МАТЕЛОТ» одному з авторів буде вручено Приз симпатій оргкомітету Конкурсу "На своєму конику". В 2020 році Приз вручено українському письменнику-мариністу, кандидату історичних наук, автору науково-популярних і художніх книжок з історії морського піратства Виктор Губарев.

СКЛАД ЖУРІ:

– Валерій Петущак, Київ, яхтений капітан, перший навколосвітній мореплавець незалежної України

– Сергій Шумський, Київ, капітан 3 рангу ВМС ЗСУ

– Олександр Шумей, Херсон, проректор Херсонської Державної Морської Академії

– Валентина Захабура, Київ, письменниця, яхтсмен

– Андрій Величко, Київ, капітан далекого плавання

– Олександр Береза, Одеса, капітан далекого плавання

– Антон Санченко, Київ, начальник радіостанції, письменник, видавець, перекладач

– Ірина Погореловська, Київ, завідувач відділу ISBN/ISSN/ISMN Книжкової палати України, голова оргкомітету

Оголошення результатів конкурсу: на початку 2022 року. Дату буде оголошено додатково.

Проведення Конкурсу української морської прози «МАТЕЛОТ» сприятиме стимуляції суспільного інтересу до мариністичної теми в літературі, що в свою чергу слугуватиме становленню статусу України як морської держави, підвищенню престижу професій моряка в українському суспільстві; приверненню уваги до сучасних проблем морської, річкової та суднобудівної галузей України; популяризації водних видів спорту серед української молоді та ін.


Немає коментарів: