понеділок, 13 вересня 2021 р.

Винороби з Бордо та фестиваль українського вина: VI Національний виноробний форум у Миколаєві
У цьому році VI Національний виноробний форум, головна подія для виноробів, вперше відбудеться на Миколаївщині.

«Ми почали працювати з весни цього року, в першу чергу для того, щоб схилити організаторів цього заходу саме до Миколаївщини. Нам це вдалося, зараз ми працюємо над його підготовкою. Допомогло те, що у нас є консолідована позиція. Фактично ми кажемо про винні регіони – Миколаїв, Одеса, Херсон і Закарпаття. Тобто основні виноробні регіони, де ніколи не проводився національний форум, що дивує. З цим питанням я пішов до основного організатора – Торгово-промислової палати України. До мене була така умова: якщо хоча б «сусіди» підтримають проведення цього заходу на Миколаївщині, то вони готові провести. Нам вдалося, нас підтримали», – розповів Георгій Решетілов.

Також перший заступник голови Миколаївської ОДА звернув увагу на локації проведення форуму.

«Планується 2 майданчики. Основний майданчик – це громадський простір 8 причал, у тому числі локація в середині, де натепер закінчуються ремонтні роботи. А другий – Обласний Палац культури», – додав Георгій Решетілов.


За словами першого заступника голови Миколаївської ОДА, 11 листопада буде Професійний день для виноробів у Миколаєві. Відбудеться перша презентація не тільки в Україні, але і в Європі «Vinitech Innovation Tour» від французьких партнерів, Представники Бордо поділяться з українськими колегами французькими досягненнями, представлять активні розробки в обладнанні, нові технології та обговорять низку наукових питань – кліматичні зміни, вирощування винограду тощо.

Крім того, він зазначив, щоб не було обмежень щодо відвідування заходу слід пройти реєстрацію.

«Вже є сайт і там відкрита реєстрація учасників. Люди, які цікавляться цим напрямком, зможуть пройти реєстрацію і взяти участь в першому професійному дні», – пояснив перший заступник голови Миколаївської ОДА.

Другого дня, 12 листопада, заплановано пленарну частину VI Національного виноробного форуму. Вже є багато визначених концептуальних моментів. Наприклад, буде презентовано «Дорожню карту розвитку виноградно-виноробної галузі України».

До того ж Георгій Решетілов повідомив, що відбудеться вечір українського вина – офіційний прийом голови Миколаївської облдержадміністрації.

Святкового настрою форуму додасть Фестиваль українського вина «Mykolaiv Wine Festival», який проходитиме 13 листопада з нагоди першої річниці введення свята – Дня виноградаря і винороба України. Миколаївці та гості міста отримають можливість продегустувати та придбати кращі українські вина.
Немає коментарів: