середа, 5 травня 2021 р.

Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції у I кварталі цього року




За перший квартал 2021 року майже 2 тис. родин встановили сонячні електростанції (СЕС). Для порівняння – це більше, ніж за весь 2017 рік (було встановлено 1901 СЕС).

Відтак, загальна кількість сімей, які генерують і споживають електроенергію з енергії сонця, зросла на 7% і сягнула майже 32 тисяч. Сумарна потужність встановлених ними СЕС – 835 МВт.
Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.


«Статистика показує, що зацікавленість українських домогосподарств щодо «чистих» джерел енергії не вщухає. Адже власна СЕС – це реальна можливість бути незалежним від енергопостачальника, самостійно генерувати електроенергію і менше сплачувати за комірне», - прокоментував Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності.

Окрім того, що все більше родин використовують «чисту» енергію, розвивається ринок матеріалів та послуг із встановлення СЕС. На сьогодні встановлені родинами 835 МВт – це вкладені інвестиції обсягом близько 640 млн євро.

Домогосподарства із встановленими сонячними станціями загальною потужністю 835 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 960 млн кВт*год електричної енергії, чого достатньо для енергозабезпечення близько 320 тис. домогосподарств.

ТОП-3 області-лідери за кількістю встановлених СЕС:
Дніпропетровська – 4446 станцій загальною потужністю 122 МВт;
Тернопільська – 2614 станцій загальною потужністю 74 МВт;
Київська – 2468 станцій загальною потужністю 54 МВт.


Немає коментарів: