середу, 5 травня 2021 р.

У Prozorro реалізували закупівлі за вартістю життєвого циклу

Тепер при проведенні тендеру державні структури зможуть враховувати не лише ціну товару, а й витрати, пов’язані з його подальшим використанням

Сьогодні замовники отримали можливість оголошувати закупівлі з врахуванням життєвого циклу на Prozorro. Новий функціонал уже втілений в електронній системі публічних закупівель.

Ця розробка дозволить замовникам оцінювати пропозиції на торгах не лише за ціною товару, а й за вартістю його подальшої експлуатації. Наприклад, враховувати витрати на пальне та електроенергію, вартість гарантійного обслуговування тощо.

“Усі ми знаємо, що витрати на той чи інший товар — особливо, якщо йдеться про техніку чи транспорт — не завершуються на його купівлі. І у перспективі кількох років дорожчі, але якісніші товари часто виявляються більш вигідним придбанням. Тож Україна запроваджує закупівлі за вартістю життєвого циклу саме для того, аби наші державні організації могли проводити більш ефективні закупівлі та заощаджувати кошти в довготривалому періоді”, — прокоментував директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

Новий інструмент буде корисним замовникам у випадку закупівель товарів, які передбачають значні витрати на їхню експлуатацію та обслуговування. Тож йдеться насамперед про дороговартісне обладнання, транспорт, двигуни, компресори, турбіни тощо. Таким чином, розробка стане цікавою таким великим державним компаніям та установам, як Укрзалізниця, Нафтогаз, Укренерго, Укрпошта, Укроборонпром, Державна служба з надзвичайних ситуацій та іншим.


Life Cycle Costing є трендом публічних закупівель у Європейському Союзі. Таким чином, Україна ще більше наблизила свої закупівлі до європейського зразка та зробила важливий крок до імплементації нашого законодавства з ЄС.


Немає коментарів: