неділя, 20 грудня 2020 р.

Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2021 рік.
На цифровізацію України у бюджеті на 2021 рік виділено 1 789 314 тис. грн.

"Цифровізація — ефективно. Ми це довели за трохи більше ніж рік існування міністерства. Це найвигідніша інвестиція для України, яка сприятиме створенню найзручнішої країни у світі. Завдяки схваленню бюджету ми впевнені, що прискоримо побудову найзручнішої у світі держави", — коментує схвалення державного бюджету Віцепрем’єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У наступному році Міністерство цифрової трансформації продовжить переводити державні послуги в онлайн, налагоджувати роботу державних реєстрів, покривати країну доступом до високошвидкісного інтернету, створювати спеціальний правовий режим для IT, розвивати електронні довірчі послуги тощо.

317, 8 млн гривень* буде спрямовано на:


Розвиток мобільного застосунку та порталу Дія. Мінцифра планує оцифрувати 200 найпопулярніших державних послуг для громадян та бізнесу.


Розвиток базових державних реєстрів. Планується створення єдиної реєстрової платформи та запуск повноцінного реєстру народонаселення, модернізація та наповнення державного реєстру речових прав, реєстру об’єктів нерухомості, реєстру адрес.


Запуск спеціального правового режиму Дія Сity, що планується на першу половину 2021 року та здатен у короткі терміни збільшити частку IT у ВВП країни майже вдвічі.


Розвиток електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації. Серед іншого, Мінцифра запроваджує короткостроковий кваліфікований електронний підпис Смарт Дія у мобільний застосунок — так державні послуги будуть доступні онлайн навіть зі смартфонів.


Розвиток національної освітньої платформи Дія.Цифрова освіта та запуск нових освітніх курсів, які допоможуть навчити 6 млн українців цифровим навичкам.


Розвиток електронного документообігу у державних органах та системи електронної взаємодії Трембіта. Це дозволить зменшити бюрократичні процедури та зекономити кошти і час на надання послуг.


Відкриття пріоритетних наборів даних, що мають потужний антикорупційний та економічний ефект.

500 млн гривень у бюджеті закладено на підключення до швидкісного фіксованого інтернету близько 6 тисяч соціальних об’єктів у селах.

Ще 602 млн гривень піде на Національну програму з інформатизації. Будуть реалізуватися проєкти цифрової трансформації у сферах охорони здоров’я та соціального захисту, освіти, містобудування, екології тощо.

Мінцифра також продовжить розвивати сферу адміністративних послуг. На розширення мережі ЦНАП передбачено 231 млн гривень Метою міністерства є доступний ЦНАП з якісними послугами у кожній територіальній громаді.

*Примітка. У законопроєкті до першого читання на електронне урядування передбачалося 340 млн гривень. У зв'язку із набранням чинності Постанови КМУ щодо збільшення граничної чисельності працівників Міністерства з 1 січня 2020 року— з цих коштів додатково виділено 23 млн гривень на оплату праці працівників. Відтак, у поданому законопроєкті на другого читання на електронне врядування передбачено 317,8 млн гривень. Окрім цього, видатки з державного бюджету України на керівнитво та управління у сфері цифрової трансформації складають 138, 4 млн грн.
Немає коментарів: