понеділок, 15 червня 2020 р.

Презентовано інтернет-проект «Крим – це Україна»В прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація інтернет-проекту «Крим – це Україна». «Крим — це Україна» – це всеукраїнський онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв’язку Криму з материковою Україною. Мета проєкту – створити наратив українського Криму. «Логіка проекту полягає у тому, що неможливо переписати історію. Якщо є документальні підтвердження того, що Крим – це Україна, то жодна пропаганда російських окупантів не може цього змінити», – наголосив Андрій Богданович, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

На ресурсі розміщено більш ніж 150 статей про історичну і культурну спадщину Кримського півострову та насичене життя його народу, а також понад 20 публікацій з унікальними архівними документами та музейними експонатами з усієї України. Наповнення ресурсу відбувається у тісній співпраці з Державною архівною службою України, газетою «Кримська світлиця» та залученням всіх, хто цікавиться історією Криму та може зробити внесок у розвиток проекту. «Ми змінюємо концепцію свого розвитку. Раніше архівісти були цензорами того, що можна показувати та яку інформацію робити доступною. Це радянський підхід, який практикується у сучасній Росії, де історики та дослідники, які викривають «небезпечну» для чинної влади інформацію – піддаються репресіям. Місія архівіста – надати повний доступ до матеріалів фахівцям та дослідникам. Ми вважаємо, що українське суспільство зріле і воно здатне робити висновки. Відкритість – це наша сила», – підкреслив Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України.

«Ми закликаємо всіх зробити всій внесок у наповнення ресурсу і якщо ви маєте матеріали, які підтверджують українське минуле і сучасність Криму», – додав Андрій Щекун, головний редактор газети «Кримська світлиця».

Ознайомитися з ресурсом можна за посиланням.
Джерело: УКМЦ.


Немає коментарів: