вівторок, 19 травня 2020 р.

Студії Живої Історії 2020: громади малих міст та ОТГДо 24 травня приймаються заявки на участь в освітній програмі Студії Живої Історії. Ця можливість для вас, якщо ви представляєте громаду малого міста чи ОТГ, працюєте з культурною та історичною спадщиною, шукаєте нові шляхи реалізації своїх ідей та маєте спільноту активних громадян, які вболівають за розвиток своєї громади.

Ми прагнемо поширити досвід впровадження розвиткових програм для молоді в сільських громадах, базуючись на досвіді програми Студії живої історії 2015-2019 років. Впродовж п’яти років існування Студій живої історії ми накопичили різноманітний досвід роботи з культурною та історичною спадщиною, критичним осмисленням історії та пам’яті, і у 2020 році ми готові підтримати локальні громади ОТГ та малих міст України. За п’ять років роботи програми понад 200 випускників та випускниць реалізували близько 100 публічно-історичних ініціатив майже у всіх регіонах України.
Студії Живої Історії реагують на виклики сучасності: у 2020 році працюватимемо онлайн і спрямуємо свій досвід та знання на посилення спроможностей громад малих міст та ОТГ України, що працюють з осмисленням культурної та історичної спадщини, локальної історії, культури та пам’яті у своїх громадах. У зв’язку з децентралізацією в Україні, в громад з’явилось більше відповідальності та можливостей у роботі з культурною та історичною спадщиною, проте для успішної діяльності в цій сфері необхідно мати практичний досвід та підтримку. Саме свій досвід діяльності і підтримку ми пропонуємо громадам, що пройдуть відбір на програму. Робота онлайн - це і вимушена необхідність у зв’язку із загрозами поширення пандемії, але водночас і відкриття величезних можливостей, якими важливо скористатись саме зараз.


Для участі в програмі потрібно подати онлайн-заявку до 24 травня:

Результати відбору журі повідомить усім, хто подався, до 29 травня. Участь для відібраних громад в навчальній програмі буде безкоштовною.


З травня до листопада 2020 року разом із відібраними командами громад з різних куточків України ми працюватимемо з інструментами онлайн-освіти, розберемося, як працювати над розвитком ідей для своїх громад онлайн, проаналізуємо вдалі практики дослідження публічної історії, інновативні та ефективні методи роботи з культурною та історичною спадщиною, здизайнуємо прототипи проєктів громад, посилимо свої компетенції проєктного та грантового менеджменту. Наскрізним елементом програми буде реалізація пілотного проєкту громади, розробленого в рамках Студій Живої Історії. Кожна громада протягом програмного року працюватиме з досвідченим ментором, що підтримуватиме її в розвитку, а також отримає базову фінансову підтримку від програми на реалізацію своїх проєктних ідей.


Програма Студії Живої Історії 2020 складатиметься з п’яти етапів:


Студії Ідей – червень – учасники формують прототипи проєктів, які реалізовуватимуть протягом року; цикл із шести 2,5-годинних онлайн-зустрічей з перервами між днями та можливістю виконання завдань необхідних для навчального процесу;


Польові Дослідження – червень-липень – триватимуть протягом тижня після завершення Студій Ідей, в результаті чого проєкт буде доопрацьовано і подана проєктна заявка;


Студії Дій – липень – серія вебінарів, спрямованих на покращення навичок проєктного менеджменту учасників. Однією з можливостей для відібраних громад, в рамках третього етапу, буде «Школа грантового менеджменту», що має на меті підсилити компетенції громад в залученні ресурсів та практиці написання проєктних заявок для отримання фінансування на свою громаду.


Етап реалізації проєктів громадами відбуватиметься в липні-жовтні 2020 року;


Студії Досвіду – листопад – онлайн-формат підбивання підсумків, презентації результатів реалізованих пілотних проєктів громадами та святкування досягнутих успіхів.


Переваги до участі у програмі матимуть громади :


що надішлють колективну заявку від ініціативної групи громади від 6 до 8 людей, що пов’язані чи працюють у сфері освіти та культури, представників та представниць бібліотек, музеїв, будинків культури, хабів, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження культурної стратегії громади;


команди, які можуть заручитися підтримкою своєї ініціативи від органів місцевого самоврядування, місцевого бізнесу (підприємців чи підприємств), громадського сектору громади


громади, які можуть залучити до своєї команди випускника чи випускницю однієї з програм ГО “Інша Освіта”,що дозволить громаді краще розуміти принципи неформальної освіти. Випускники програм Іншої Освіти є чи не в кожному регіоні України. Даний пункт не є визначальним.


всі члени команди повинні мати технічні можливості участі (доступ до інтернету, що дозволяє працювати з платформою ZOOM в режимі відео-зв’язку)


бажано мати актуальний (або в разі проходження відбору оперативно відкрити) банківський рахунок юридичної особи (організації чи ФОП), яка має право здійснювати діяльність у сфері культури.


Подавати заявку може одна відповідальна людина, що володіє вичерпною для подачі заявки інформацією про свою громаду. Усі учасники ініціативної групи мають бути повнолітніми. Подаючи заявку ініціативна група громади зобов’язуються взяти участь у всіх етапах програми. Відбір на програму відбуватиметься у два етапи. На першому етапі журі формує рейтинг поданих заявок, відповідно до якості заповнення заявки. Другим етапом журі - є відеоінтерв’ю, на основі інформації із заявки, в програмі ZOOM з ініціативною групою громади. Технічною стороною участі у відеоінтерв’ю є наявність інтернету, та камери з мікрофоном (достатньо смартфону). Оскільки участь у програмі відбуватиметься онлайн, для програми важливо розуміти, що всі відібрані учасники мають технічну можливість участі в навчальних форматах.


Подати заявку до 24 травня: ЛІНК

Журі поінформує всіх заявників про результати відбору 29 травня.


Студії Живої Історії – програма неформальної історичної освіти, що проходить в Україні з 2015 року. Нашим завданням є формування активної мережі людей, які працюють з історією та протиріччями в історичних конструктах. Під час навчання ми застосовуємо міждисциплінарні методи шляхом відкритого діалогу і партнерства. Підтримуючи низові громадські ініціативи на історичну тематику, Студії Живої Історії прагнуть підвищити рівень порозуміння в українському суспільстві.


Ми працюємо над:


формуванням критичного мислення в суспільстві, щодо історичних подій та конструктів;


сприянням діалогу як ефективному інструментові взаємодії та порозуміння;


розвитком особистої та колективної відповідальності за дослідження історії з різних перспектив;


формуванням розуміння, що історія та пам’ять є важливими елементами, які можуть впливати на формування світогляду та ідентичності особистості та суспільства.


Програму «Студії Живої Історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за дружньої фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Фонду імені Роберта Боша.


Із запитаннями звертайтеся до координації програми: 


Слідкуйте за новинами на нашій сторінці у Facebook:

www.facebook.com/LiveHistoryWorkshop


Немає коментарів: