середа, 10 липня 2019 р.

Як домогтися перерахунку вартості опалення?

Консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк

Роман Іванович, скажіть будь ласка, ми чули, що Міністерством юстиції України розроблено покроковий алгоритм дій для захисту прав споживачів ж/к послуг. Тож як мешканцям отримати перерахунок?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 "Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг" запроваджується гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалювальний період 2019/2020 років. Гранична вартість тепла зафіксована на рівні 1400 грн. за 1 Гкал за наявностілічильника або 35,21 грн. за 1 м2 у разі відсутності лічильника. На гарячуводу по всій Україні встановлено граничний тариф для населення на рівні83,66 грн. за 1 куб. м за наявності сушарок та підключення їх до систем постачання гарячої води, 75,74 грн. за 1 куб. м - у разі їх відсутності.

На сайті урядового порталу та Міністерства юстиції України запущено калькулятор тарифів (https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug), тож тепер кожен може самостійно розрахувати вартість економії. Також Міністерство юстиції розробило алгоритм дій для споживачівжитлово-комунальних послуг, які хочуть захистити свої права у разі, якщооргани місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду.

Крім того, кожен охочий може перевірити на офіційному веб-сайтіоргану місцевого самоврядування, який встановлює тариф на послугитеплопостачання та постачання гарячої води, чи здійснено перерахуноктарифів відповідно до урядової постанови.

Зокрема, якщо орган місцевого самоврядування не перерахував тарифи, потрібно звернутися на урядову гарячу лінію або направити звернення на адресу Кабінету Міністрів України, повідомивши про бездіяльність влади на місцях. Також потрібно звернутися безпосередньо до органу місцевогосамоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду, після цього - до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення. Усі зразкидокументів для перерахунку ціни розміщено на сайті Міністерства юстиції України (https://minjust.gov.ua/news/info/zrazki-dokumentiv-schodo-pererahunku-tsini-na-opalennya).


Роман Іванович, Ви кажете, що Міністерством юстиції розроблено алгоритм дій для споживачів житлово-комунальних послуг, які хочуть захистити свої права у разі, якщо органи місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду. Розкажіть його, будь ласка, покроково.


Для цього необхідно:

1. Перевірити на сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на опалення, чи виконується рішення Уряду;

2. Звернутись до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення;

3. Якщо розрахунок не змінено – звернутись до центрів з надання безоплатної правової допомоги за юридичною консультацією та правовою допомогою.А куди звертатися мешканцям за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?Будь ласка, телефонуйте до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


Немає коментарів: