вівторок, 2 квітня 2019 р.

2 квітня відзначається Міжнародний день перевірки фактів

2 квітня відзначається Міжнародний день перевірки фактів. Це свято започаткувала Міжнародна мережа фактчекерів (IFCN) аби популяризувати ідею критичного мислення та свідомого споживання інформації.

*Fact checking з англійської перекладається як перевірка фактів.
За цим посиланням зібрані корисні матеріали та інструменти, які стануть в пригоді кожному, хто прагне отримувати більше фактів, менше брехні та маніпуляцій.

Долучайтесь до святкування, поширюйте інформацію серед друзів та мислить критично щодня. А також приєднуйтесь до міжнародного діалогу 2 квітня через хештеги #FactcheckingDay та #FactCheckIt у Facebook та Twitter.

VoxCheck – це незалежний фактчек-проект організації VoxUkraine, який перевіряє висловлювання політиків. Проект провів дві успішні краудфандингові кампанії на платформі «Спільнокошт», в результаті яких понад 600 українців пожертвували проекту майже 1 млн грн. Також проект підтримують інституційні донори західних країн: National Endowment for Democracy, PACT, TTF, фонд «Відродження» та інші. З 23 березня 2018 року VoxCheсk є підписантом Кодексу етики Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter.

VoxUkraine — незалежна аналітична платформа, заснована після Революції гідності у 2014 році групою висококваліфікованих економістів та юристів, які працюють в Україні і за кордоном. Наша місія — підвищення рівня економічної дискусії в Україні. Ми віримо, що це сприятиме поліпшенню якості економічних рішень у країні й позитивно позначиться на добробуті мільйонів наших співвітчизників.


Немає коментарів: