середа, 23 січня 2019 р.

Номінант на п’ять «Оскарів» комедія «Зелена книга» виходить у прокат


24 січня в український прокат виходить фільм-володар 5 номінацій на премію «Оскар» – комедія «Зелена книга» з Вігго Мортенсеном та Махершалою Алі.

За сюжетом, простого вишибалу наймають в якості водія на час туру одного з найкращих піаністів світу – афроамериканця – півднем США, де панують расистські погляди. У поїздці вони користуються «Зеленою книгою», яка містить інформацію про безпечні місця для чорношкірих. Ця подорож відкриє двом різним героям очі на світ і змінить їх життя.

Американська кіноакадемія номінувала «Зелену книгу» на премію «Оскар» за найкращий фільм, оригінальний сценарій, монтаж і чоловічі ролі. Раніше стрічка отримала премію Гільдії
продюсерів США як найкращий фільм року, що робить комедію Пітера Фарреллі головним претендентом на аналогічний «Оскар» – за весь час свого існування (з 1990) Гільдія 20 раз передбачала результат церемонії.

Премія «Золотий глобус», яка присуджується Голлівудською асоціацією іноземної преси, відзначила «Зелену книгу» як найкращу комедію року, а також за найкращий сценарій та найкращу чоловічу роль другого плану (Махершала Алі). Національна рада кінокритиків США назвала «Зелену книгу» найкращим фільмом 2018 року, комедія також увійшла до списку 10 найкращих фільмів минулого року за версією Американського інституту кіномистецтва. Міжнародна прем'єра «Зеленої книги» відбулася в рамках Міжнародного кінофестивалю у Торонто, де стрічка отримала Гран-прі, який присуджується за підсумками глядацького голосування.

Режисером фільму виступив Пітер Фарреллі, автор хітової комедії «Тупий і ще тупіший».


Немає коментарів: