середа, 13 вересня 2017 р.

Осучаснення держслужби починається з директоратів

Реформа державного управління, яку  почали  минулого року, дісталась Кабміну. Задум в тім, щоб в міністерствах не гроші бюджету перерозподіляли, чи вказівки численим держпідприємствам, які не виробляють національний продукт, як судозавод в Миколаєві на берегах Інгулу, а виробляли політику. Що це?

Постраданській стиль управління: хто що з політиків скаже - те виконує державний виконавець. А тепер, треба вибирати напрямок роботи. Чому такий чи інший розвиток подій, після аналізу, та комунікацій з цільовими аудиторіями. В бізнесі - це вже є, а в держуправлінні, ще треба застосувати.

Єфективний уряд - повинен розуміти стан справ в сфері відповідальності, наприклад в освіті, та медиціні, та комунікувати з стейкхолдерами, вибирати варіанти вирішення, втілювати в життя! Публічно обговорювати з громадянами.

Хто це зможе робити?

Часу думати в сьогоднішніх міністерствах немає. Не густо й виконавців. Вирішили "запустити" нових управлінцев для кадрового оновлення, в них - нові структурні обовязки без адміністративної роботи. Завдання - робити аналіз, комунікацію і підготовку стратегії розвитку!

Для цього в 10 міністерствах с вересня розпочинають функціонувати директорати. Разом з новими дерслужбовцями, старі мають право на участь в конкурсах. 1000 фахівців чекає структура нових підрозділів Кабміна.

Конкурс розпочався, можно подаватись! Кваліфікаційні вимоги змінились. в кожному міністерстві плануються по 5-6 директоратів. Оклади підвищені: від 30 до 45 тисяч гривень. Гроші на це до 2020 року надає Єврокомісія. Для генеруючих нову політику - це нормальна зарплатня. Залишається питання: що робити з 70% сьогоднішніх співробітників міністерств, які за оцінками міжнародних експертів з кадрових питань, працюють як обслуговуючий персонал адміністративних процесів?! Папірці творять, дозволи надають, чи не надають, корумпуються...
Дуже не хотілось би щоб ці "герої" вчорашних "п"ятирічок" затромбували реформу держуправління.
С.Лиманов.Немає коментарів: