вівторок, 11 липня 2017 р.

Рада ЄС завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію

11 липня Рада ЄС від імені Європейського Союзу затвердила рішення про завершення процесу укладання та ратифікації Угоди про асоціацію з Україною. Рішення про завершення цього процесу ухвалено напередодні саміту ЄС-Україна, який пройде в Києві 12-13 липня.

Це останній крок процесу ратифікації. В результаті цього рішення ЄС та Україна беруть зобов’язання розвивати тісну та довгострокову співпрацю у всіх основних сферах. Це дозволить розпочати повну імплементацію Угоди 1 вересня 2017 року.

Більша частина Угоди про асоціацію вже діє. Починаючи з 1 вересня 2014 року багато положень Угоди в частині політичної та секторальної співпраці вже застосовуються на тимчасовій основі. А з 1 січня 2016 року попередньо застосовується її торгівельна частина - поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі (ПВЗВТ). Укладення та набуття чинності цією Угодою надасть новий поштовх для розвитку співпраці в таких сферах як зовнішня та безпекова політика, судочинство, свобода та безпека (включаючи міграцію), оподаткування, управління державними фінансами, наука та технології, освіта та інформаційне суспільство.

В 2014 році Європейський Союз та Україна підписали Угоду про асоціацію, що стало початком нового періоду у розвитку відносин між ЄС та Україною. Угода про асоціацію є основним інструментом для більш тісного зближення України та ЄС: вона сприяє поглибленню політичних відносин, сильнішим економічним зв’язкам та взаємній повазі до спільних цінностей. Економічна частина угоди, поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі, надає Україні можливість для розширення своїх торгівельних відносин та економічного розвитку. Адже вона відкриває нові ринки для України, сприяє адаптації законодавства, стандартів та регламентів в різних секторах. Останнє допоможе інтегрувати стандарти ЄС до ключових секторів української економіки.

15 грудня 2016 року Європейська Рада підтвердила намір укласти Угоду про асоціацію між ЄС та Україною, а також надала роз’яснення щодо трактування багатьох аспектів Угоди. Це рішення голів держав та урядів ЄС відкрило шлях до завершення ратифікації Угоди всіма країнами-членами ЄС.


Немає коментарів: