вівторок, 4 жовтня 2016 р.

У кінопрокат виходить «Син Саула» – фільм-володар премії «Оскар»

6 жовтня в український прокат виходить лауреат Американської кіноакадемії та Каннського кінофестивалю, один з найбільш новаторських фільмів про Голокост – «Син Саула» Ласло Немеша.
Головний герой фільму – член зондеркоманди, спеціальної групи євреїв-в'язнів, яким нацисти доручали роботи, пов'язані зі знищенням людей у газових камерах.
«Син Саула» – дебютна картина угорського режисера Ласло Немеша, учня видатного кінематографіста Бели Тарра. Фільм став головною фестивальною сенсацією 2015 року, йбув відзначений премією «Оскар» за найкращий іншомовний фільм та Ґран-прі Канського кінофестивалю. Професійна преса порівнювала ефект, викликаний картиною, з іншим антивоєнним фільмом – «Іди і дивись» Елема Климова.

Головну роль у фільмі виконав Ґеза Реріґ, угорський актор, поет і філософ, сирота, вихований у єврейській родині. Під час студентської поїздки до Освенцима він захопився хасидзмом, і після переїзду до США почав викладати у єшиві. За роль у «Сині Саула» актор був відзначений низкою міжнародних премій.
У вересні фільм увійшов до програми фестивалю «Шедеври світового кіно: фільми-лауреати премії «Оскар» про трагедію єврейського народу», представленого до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру.
«Син Саула» виходить у прокат 6 жовтня. Фільм побачать глядачі в Києві, Львові, Одесі Ужгороді. Картина демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Медіапартнери: Громадське радіо, Moviegram, Gazeta.ua, Моє місто, ФрАза, vk.com/arthousetrafficНемає коментарів: