неділя, 15 лютого 2015 р.

Інтерактивна карта і мобільний додаток від ПРООН допоможуть повідомлятипро пошкодження соціальної інфраструктури на Сході


Інтерактивна карта і мобільний додаток від ПРООН допоможуть повідомляти про пошкодження на Сході.
Програма Розвитку ООН та громадська організація "Social Boost" закликають місцевих мешканців і волонтерів допомогти збирати інформацію про пошкоджені соціальні об’єкти та житло.
Конфлікт на сході Україні призвів до значного руйнування об’єктів соціальної інфраструктури. Обмежений доступ до об’єктивної інформації та відсутність загальнодоступної бази даних щодо пошкодження громадських будівель та житла ускладнює процес планування та відбудови.
Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та громадська організація "Social Boost" створили єдину базу даних ReDonbass (http://redonbass.org), а також мобільний додаток (для Android та iOS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redonbas&hl=ru), який допоможе мешканцям Донецької та Луганської областей повідомити про пошкоджений будинок, лікарню, школу, дитячий садок чи бібліотеку. Зручна в користуванні інтерактивна мапа дозволить будь-якому мешканцю чи волонтеру, що має мобільний телефон і доступ в інтернет, завантажити максимально точну інформацію про об'єкт із зазначенням його місцезнаходження, фотографіями пошкоджень та статусом відновлювальних робіт.

У свою чергу, цей інструмент допоможе міжнародним, волонтерським організаціям проводити моніторинг потреб та планувати свою роботу з відновлення критично важливої соціальної інфраструктури. Зокрема, карту планують використовувати фахівці спільного проекту з відновлення соціальних послуг та налагодження миру у Донецькій та Луганській областях, що реалізуєтьсяПРООН та Урядом Японії.
Ці дані допоможуть також органам влади - зокрема Агентству з питань відновлення Донбасу - зібрати точну інформацію і використовувати її для планування відновлювальних робіт. Окрім цього, база даних буде корисною для залучення міжнародного фінансування для відновлення постраждалих міст і сіл Донецької та Луганської областей.
"Допомога внутрішньо переміщеним особам і якнайшвидше відновлення соціальних об’єктів на сході країни є нашими головними пріоритетами. Ми готові надати уряду та народу України будь-яку необхідну підтримку", -підкреслила Ініта Пауловіча, заступник Постійного Представника Програми розвитку ООН в Україні.


Карта та посилання для завантаження додатків доступні на сайті redonbass.org.


Немає коментарів: