пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

Постанова №591 НБУ, фактично, заблокувала імпорт товарів в Україну

КИЇВ, 26 вересня 2014 року. Постанова №591 Національного банку України, фактично, заблокувала імпорт товарів в нашу країну. На цьому у своєму зверненні на адресу Президента України наголосила Федерація роботодавців України.
 З 23 вересня Нацбанк ввів заборону на здійснення платежів по імпортних операціяхдля товару, який ще не ввезений на територію України. Документ викликав глибоке обурення як українського бізнесу, так і іноземних інвесторів. Перш за все,постраждають компаніїякі навіть в цей надскладний для ведення бізнесу в Україні час, здійснюють технічне переоснащення та модернізацію – наголошують в ФРУ.
 Як правило, обладнання для модернізації є дороговартісним, виготовляється протягом не менше ніж півроку. Крім того, замовник повинен сплатити не менше половини його вартості ще до моменту поставки. А після початку політичної кризи в Україні, а особливо бойових дій на Сході країни, іноземні постачальники взагалі перевели українських споживачів на
стовідсоткову попередню оплату”, - зауважив заступник Голови ФРУ Дмитро Олійник. Як результат, такі поставки будуть заблоковані в зв'язку з неможливістю здійснити навіть часткову передоплату.


Ще одним "шедевромзгаданої Постанови в ФРУ називають заборону валютнихплатежів за імпортними договорами, згідно яких продукція була ввезена в Україну і пройшла митне оформлення на підставі ввізної декларації, якщо дата оформленняостанньої перевищує 180 днів. По суті, мова йде про заборону здійснення кінцевих розрахунків, наприклад, при поставці та налагодженні імпортних виробничих ліній.Застосування цієї норми буде прямим свідченням для іноземних бізнес-партнерів пронехтування Україною юридичними нормами міжнародної торгівлі – йдеться у зверненні Федерації роботодавців України.


Крім того, безпрецедентним порушенням майнових прав іноземних інвесторів, ФРУ називає заборону повернення за кордон коштів іноземних інвесторів, отриманих від продажу цінних паперів українських емітентів.

Дико виглядає і рішення Нацбанку обмежити продаж готівкової іноземної валютиодній особі в один робочий день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3000 грн. у межах однієї банківської установи. Тим самим, наголошують в ФРУ, весь готівковий валютний ринок остаточно перетік в тінь і в Україні створилася система декількох паралельних курсівУ свою чергу НБУ втратив будь-яку можливість контролювати і впливати на валютний ринок.

В Федерації роботодавців України звернулися до Президента з тим, щоб він терміново поставив перед керівництвом НБУ питання щодо скасування пункту 2 постанови №591.


Немає коментарів: