субота, 22 червня 2024 р.

Відсутність пріоритезації об'єктів відбудови залишає високі корупційні ризики при розподілі коштів, – “Антикорупційний штаб”Відсутність пріоритезації об'єктів відбудови залишає високі корупційні ризики при розподілі коштів. Також подекуди зафіксовані завищені ціни на тендерах з відбудови. Однак оцінюючи роботу Державного агентства відновлення, спостерігається тенденція підвищення прозорості та ефективності. Про це заявив голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик під час пресконференції в Українському кризовому медіацентрі 21 червня.


ГО “Антикорупційний штаб” – організація, яка з перших днів повномасштабного вторгнення фіксує пошкоджені та зруйновані внаслідок бойових дій об’єкти. Їх ми наносимо на Карту відновлення та руйнувань. За понад два роки великої війни ми наростили свою експертизу в сфері відбудови, а після створення Держагентства відновлення – контролюємо його роботу як громадськість. Також “Антикорупціний штаб” входить до коаліції RISE.“Оцінюючи роботу Держагентства відновлення за останні півтора року, ми бачимо тенденцію підвищення прозорості та ефективності. Відбулось провадження відкритих антикорупційних політик, публікація кошторисів, активне залучення громадськості, реагування на публікації в ЗМІ щодо завищення цін на тендерах”, – розповів голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.


За його словами, окремі проблеми залишились не розв'язаними: періодично виявляли завищені ціни на закупівлях, відсутня реальна пріоритезація проєктів відбудови, яка загалом залишає високі корупційні ризики під час розподілу коштів.


Заступниця голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Євгенія Вірлич, яка входить до складу Ради прозорості та підзвітності Держагентства відновлення, розповіла про моніторинг повідомлень ЗМІ щодо відбудови.


“Разом із Державним агентством відновлення ми робили моніторинг повідомлень у ЗМІ щодо відновлення інфраструктури. Власне, маючи різні інструменти моніторингу, ми фактично доповнили один одного і за цей час виявили цілу низку як новин про певні події з відновлення, так і якісної аналітики, критики та розслідувань. Разом із журналістами регіональних медіа аналізували та виявляли недоліки в роботі конкретних посадових осіб, відповідальних за відбудову інфраструктури”, – поділилася експертка.

Вона підкреслила, що таким чином вдалось підсилити експертно регіональних журналістів та активістів, а це позитивно впливає на інформаційне поле. І журналісти, і громадські діячі отримали можливість оперативних експертних коментарів щодо питань, які хвилюють їхні громади.

Захід організований ГО “Антикорупційний штаб” в рамках проєкту: “Розбудова спільноти активних громадян задля прозорої комунікації відновлення інфраструктури України внаслідок руйнувань, завданих російськими військовими”, що реалізується за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.


Немає коментарів: