субота, 18 травня 2024 р.

Свято річці Південний Буг та нові проблемиТрадиційно, у 3-ю суботу травня відмічають свято річки Буг, що омиває місто Миколаїв.

Цьогоріч це свято з гірчинкою смутку від планів на водокористування.

Миколаївські депутати погодили водогін для користування водопровідною системою замість Дніпровського на Південний Буг!

Добре хоч здогадались воду забирати вище за течією.Але...вище по річці розташовані такі міста: Вознесенськ, Південоукраїнськ, Первомайськ, Вінниця, Хмельницький. Не здається, що навантаження на гідро артерію вже достатнє?!З'явилась інформація що НАК Енергоатома планує Південноукраїнську АЕС оздобити ще 2-ма реакторами. Значить, потреба у прісній воді з Буга ще зросте.

Навіть не фахові гідрологи, а місцеві рибалки скажуть: річка дуже хвора!


Їй треба допомогати на державному рівні. В першу чергу розчищаючи малі річки - притоки. По-друге: жорстокіше виносячи виробництва та злив стічних вод подалі! Дбайливе ставлення до водного ресурсу має стати національною метою.Миколаїв, який ще планує воду пити з Буга, має виступити своєрідним шеріфом збереження Гіпаніса. В противному випадку друга річка країни стане мало придатною для людей, як це сталось вже з Дніпром. Й не все створили вороги-москалі. Відповідальність місцевих мешканців та вчених/екологів немала.

В.Інгульский, фото Д.Удовицького.Немає коментарів: