понеділок, 4 березня 2024 р.

Шкільних вчителів запрошують опановувати інфомедійну грамотність
Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX у партнерстві з Міністерством освіти та науки України та Академією української преси, за підтримки Посольства США в Україні, оголошують про старт нового етапу набору у проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті».

Проєкт спрямований на зміцнення навичок критичного сприйняття інформації серед освітян та учнівства для боротьби з дезінформацією та пропагандою та формування попиту на якісну інформацію. Ці потреби та виклики стали особливо актуальними у зв’язку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України.

“Після повномасштабного вторгнення в Україну, просування медіаграмотності стало питанням національної безпеки. Надання вчителям та учням можливості розпізнавати дезінформацію, що розколює суспільство, а також безпечно орієнтуватись в онлайн-просторі стало як ніколи важливим”, – впевнена Мехрі Дракман, директорка IREX в Україні.

З 2018 року до проєкту долучилось понад 4800 освітян з усіх областей країни, які використовують навчально-методичні матеріали IREX для інтеграції інфомедійної грамотності у програму загальної середньої освіти.

За даними опитування, яке проводилося серед учителів проєкту в травні 2023 року, 99% вчителів зазначили, що участь у проєкті допомогла їм розпізнавати та протистояти інформаційним впливам під час війни.

До участі у проєкті запрошуються вчителі, які викладають історію України та всесвітню історію (8-10 класи), українську мову та літературу (8-9 класи), а також мистецтво (9 клас) або будуть викладати в цих класах у наступному навчальному році.

Учасникам проєкту буде надана можливість скористатися навчально-методичними матеріалами для інтегрованого викладання інфомедійної грамотності на уроках, взяти участь у навчальних вебінарах, тренінгових сесіях, експертних зустрічах, заходах з обміну досвідом, сертифікованих курсах з підвищення кваліфікації, а також інші освітні можливості.

Прийом заявок триватиме з 1 березня до 1 квітня 2024 року.

Детальніша інформація та умови участі у проєкті доступні на офіційній сторінці: https://l2d.in.ua/

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX за підтримки Посольства США в Україні та в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.


Немає коментарів: