вівторок, 26 грудня 2023 р.

IFC та ЄС посилює співпрацю з Креді Агріколь, щоб збільшити можливості для невеликих підприємств в УкраїніНова програма розподілу ризиків на суму, еквівалентну €40 мільйонів, для підтримки невеликих підприємств
IFC візьме на себе 50 відсотків потенційних збитків від портфеля програми завдяки підтримці у вигляді гарантії від Європейського Фонду EFSD+.
Інвестиція допоможе зберегти робочі місця, підтримати експорт та збільшити податкові надходження.

Париж, Франція, 15 грудня, 2023 року—IFC, ЄС та Креді Агріколь Україна підписали нову програму розподілу ризиків у еквіваленті 40 мільйонів євро, щоб збільшити доступ до фінансування для малих і середніх підприємств (МСП) України, які є запорукою стійкості національної економіки.

Програма розподілу ризиків, у яку IFC внесе еквівалент 20 мільйонів євро в національній валюті за підтримки ЄС, надасть критично важливу фінансову підтримку невеликим підприємствам, в тому числі аграрним та сільським МСП. Наразі банк обслуговує понад 400 000 клієнтів у всіх куточках України.

Катаріна Матернова, пані посол Європейського Союзу в Україну, сказала: «Будучи стрижнем української економіки, малі та середні підприємства відіграють ключову роль у відновленні, відбудові та модернізації країни. Запроваджуючи цю нову програму розподілу ризиків, ЄС посилює свою підтримку, щоб задовольнити потреби українського бізнесу та привернути інвестиції в країну.”

“Як надійний фінансовий партнер бізнесу, Креді Агріколь мобілізувався для підтримки своїх клієнтів ще у перші дні війни. Ми беремо активну участь у державних програмах, щоб надавати доступне фінансування підприємствам, а відсьогодні ми пропонуватимемо нашим бізнес-клієнтам можливість скористатися нашою спільною з IFC програмою кредитування. Ми переконані, що ця програма допоможе зберегти робочі місця, збільшить обсяги експорту та підтримає малі та середні підприємства”, - заявив Карлос де Корду, голова правління банку «Креді Агріколь Україна».

МСП в Україні стають дедалі більш вразливими через високі ризики та невизначеність, притаманні нинішньому бізнес-середовищу. У 2021 році МСП становили 99,97 відсотка всіх підприємств в Україні, генерували близько 60 відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП) і забезпечували роботою понад 7 мільйонів людей. МСП України зіштовхуються із серйозними викликами, здійснюючи господарську діяльність на рівні 44 відсотків від середніх обсягів, які існували до вторгнення.

«Покращення доступу до фінансування для МСП має величезне значення для економіки України, - сказав Альфонсо Гарсія Мора, Регіональний Віце-президент IFC в Європі, Латинській Америці та країнах Карибського Басейну. – Наше партнерство з ЄС та Креді Агріколь створює нові можливості для українського бізнесу в ці важкі часи."

Це вже третя транзакція в рамках Програми гарантування малих позик IFC, яка підтримується Європейською Комісією через Європейський фонд сталого розвитку (EFSD+). Проект виконується в рамках Програми заходів із підвищення економічної стійкості (Economic Resilience Action program) IFC на суму $2 млрд, запровадженої на підтримку приватного сектору України. Вона доповнює спільні зусилля Групи Світового банку, метою яких є допомогти бізнесу залишитись на плаву та дати уряду можливість продовжувати надавати базові послуги та проводити невідкладні відновлювальні роботи.


Довідково

IFC

IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2023 фінансовому році ми інвестували рекордні $43,7 мільярди в приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, використовуючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут в умовах, коли економіки світу боряться з наслідками тяжких глобальних криз.

Додаткова інформація: www.ifc.org


Немає коментарів: