четвер, 28 грудня 2023 р.

У Миколаєві відкрили виставку присвячену одному з засновників місцевих музеїв

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку «Засновник музею з Франції: Л.В. Інглезі». Вона присвячена відомому художнику Леоніду Васильовичу Інглезі (1882 –1972), який народився у Миколаєві, а у 1928 році емігрував до Франції.

Про це повідомляє Миколаївський обласний краєзнавчий музей.З 1913 р. Леонід Інглезі – гласний Миколаївської міської думи, активний член комітетів зі створення двох міських музеїв: витончених мистецтв (художній музей ім. В.В. Верещагіна) та природньо – історичного (краєзнавчий музей). Після відкриття музеїв Леонід Васильович брав активну участь у їх діяльності, був членом комісії із завідуванням природно – історичним музеєм, викладав у школі малювання та ліплення.

У 1928 р. родина Інглезі емігрувала до Франції, де Леонід Васильович працював художником – декоратором у художній театральній майстерні Бориса Васильовича Анрепа (Париж) та брав участь у всіх важливих творчих проєктах – створенні мозаїк Національної галереї Лондона, Державного банку Англії, Вестмінстерського кафедрального собору та інших.

На виставці представлені картини, документи, фотографії, особисті речі, які передала до музею із Франції онука Л.В. Інглезі Анна Олександрівна Христофорова.Немає коментарів: