субота, 20 травня 2023 р.

ЕКОЛОГІЧНА ШКОДа ОДЕСЬКІЙ ТА МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТЯМ НА 93 МЛРД ГРИВЕНЬНайбільше постраждали водні ресурси – 39 млрд гривень, землі та ґрунти й атмосферне повітря – 25 та 27 мільярдів гривень відповідно. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Владислав Хрущ, в.о. начальника Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області).

“Найбільшої шкоди нанесла атака дронів 16 жовтня 2022 року, коли у Миколаївській області були пошкоджені місткості з рослинною олією і стався речовини в акваторію Чорного моря та Бузький лиман. Концентрація жирів у морів в деяких місцях перевищувала норму в 15 разів. Шкода водним ресурсам становила 39 млрд гривень”, – додав фахівець.

Як розповів Дмитро Савалюк, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, в Одеському регіоні найбільшої шкоди завдав ракетний обстріл багатоповерхівки у Сергіївки та бази відпочинку “Годжі”.

“Основну шкоду на суму близько 12 млрд гривень понесли земля та ґрунти, атмосферному повітрю – менш ніж 1 мільйон гривень”, – розповів фахівець.

Владислав Швець додав, що оцінки збитків на інших уражених об’єктах могли бути більше через зміну методології розрахунків.

“Коли росія вразила нафтобази “Ексімнафтопродукт” та “Одеснафтопродукт”, тоді ми обчислювали збитки екології ще за довоєнними методиками — тоді ми працювали одразу після надзвичайної події. А зараз тільки після дозволу співробітників ДСНС. Якби ми працювали на цих об’єктах за довоєнними методиками, розмір збитків становив би мільярди гривень.”, – зазначив фахівець.

Павло Буланович, директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації зазначив, що за старими методами розрахунків екологічні збитки від обстрілу у Сергіївці становили б 300-350 мільйонів гривень. За новою методикою – це понад 11 мільярдів гривень.

Владислав Швець зазначив, що не всі збитки шкоди екології ще підраховані — наприклад, інспектори-екологи досі не можуть потрапити на острів Зміїний через небезпеку.


Немає коментарів: