четвер, 20 квітня 2023 р.

ДБР викрило в Херсоні зрадника, який працював у «карному розшуку» окупантів

Працівники ДБР викрили у Херсоні військовослужбовця, який після вторгнення російської армії вирішив не протистояти ворогу зі зброєю в руках, а прислужувати окупантам.

У той час, як всі українські військові стали на захист держави, окремі особи «побігли» служити окупантам. Солдат самовільно покинув місце дислокації військової частини в Миколаєві та поїхав до Херсону назустріч агресорам. За таку «вірність» загарбники працевлаштували його до фейкового правоохоронного органу «Главное управление МВД Херсонской области». Зрадник отримав посаду молодшого оперуповноваженого «карного розшуку».
Фігурант мав тісні відносини з міською окупаційною адміністрацією. Зокрема встановлено, що він співпрацював з командою зрадника Сальдо. Крім того, ексвійськовослужбовець передавав ворогу дані щодо розташування Збройних сил України. Разом з військовими рф вилучав зброю у своїх колишніх товаришів по службі. Активно агітував до співпраці з ворогом.

Коли зрозумів, що Херсон буде звільнено Силами оборони України, встиг втекти з обласного центру разом з окупантами.

Під час проведення обшуків за місцем проживання підозрюваного працівники ДБР у взаємодії з СБУ вилучили документи, що підтверджують його службу на окупанта. Зокрема бланки протоколів та відібрання пояснень, складені відповідно до кримінального законодавства країни-агресора, записи щодо місцеперебування та політичних поглядів місцевих жителів.

Колишньому військовому заочно повідомлено про підозру у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 КК України) та у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Йому загрожує покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Херсонська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.Немає коментарів: