середу, 15 лютого 2023 р.

Заява президентки фон дер Ляєн щодо 10-го пакету санкцій проти РосіїВже майже рік загарбницька війна Росії сіє смерть і розруху. Путін не тільки веде жорстоку війну на полі бою, але й злісно атакує мирних жителів. За це має заплатити агресор. Сьогодні ми посилюємо тиск 10-м пакетом санкцій.

По-перше, ми пропонуємо подальші заборони на експорт на суму понад 11 мільярдів євро, щоб позбавити російську економіку критичних технологій і промислових товарів. Для максимального ефекту ми націлюємося на багато промислових товарів, які потрібні Росії і які вона не може отримати через засипання третіми країнами. Товари життєво важливої ​​потреби, такі як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажівок і реактивних двигунів. І ми орієнтуємося на товари для будівельного сектору, які можуть бути спрямовані на російську армію, такі як антени чи крани.

По-друге, ми й надалі обмежуватимемо експорт товарів подвійного призначення та передових технологій. Ми пропонуємо засоби керування 47 новими електронними компонентами, які можна використовувати в російських системах озброєння, включаючи безпілотники, ракети, гелікоптери. А також про конкретні рідкоземельні матеріали та теплові камери. Таким чином, ми заборонили всі технічні продукти, знайдені на полі бою. І ми подбаємо про те, щоб вони не знайшли інших шляхів туди потрапити. Ось чому ми вперше в історії додаємо суб’єкти третіх країн під санкції щодо подвійного використання Росії. Іранська Революційна гвардія надає Росії безпілотники Shahed для нападу на цивільну інфраструктуру в Україні. Тому зараз ми додаємо сім іранських організацій до нашого режиму подвійного використання. Зараз їм заборонено продавати в Росію чутливі речі. І ми готові скласти список інших організацій Ірану та інших третіх країн, які надають чутливі технології Росії. Це має стати сильним стримуючим фактором для інших компаній і міжнародних трейдерів.

Моя третя думка стосується російської пропагандистської машини. Путін також веде війну в публічному просторі з армією пропагандистів і мереж дезінформації. Вони поширюють отруйну брехню, щоб поляризувати наші суспільства. Тому ми пропонуємо перерахувати путінських пропагандистів, а також додаткових військових і політичних командирів. Високий представник Боррель надасть вам більше інформації про списки, які ми пропонуємо сьогодні.

Зараз ми маємо найжорсткіші санкції, які коли-небудь запроваджував Європейський Союз. І ми маємо забезпечити їх суворе дотримання. Тому наш 10-й пакет запроваджує нові заходи для запобігання обходу. Це мій четвертий пункт. Ми відстежуватимемо олігархів, які намагаються сховатися чи продати свої активи, щоб уникнути санкцій. І разом з державами-членами ми створимо огляд усіх заморожених активів російського центрального банку, які зберігаються в ЄС. Нам потрібно знати, де вони розташовані та скільки вони коштують. Це надзвичайно важливо з огляду на можливе використання державних активів Росії для фінансування реконструкції України.

І, нарешті, ми тісно співпрацюємо з державами-членами, операторами та країнами-партнерами, щоб боротися з обходом. Наш спеціальний посланник Девід О'Салліван звертається до третіх країн, щоб забезпечити суворе виконання санкцій і запобігти їх обходу. А наступного тижня ми організуємо Форум координаторів санкцій, який збере наших міжнародних партнерів і держави-члени, щоб посилити зусилля із застосування. Разом ми все сильніше закручуємо гайки на Росію. Я закликаю держави-члени швидко прийняти цей новий пакет санкцій. Наша мета полягає в тому, щоб разом із нашими партнерами з G7 запровадити подальші значні санкції до 24 лютого – рівно через рік після того, як Путін розпочав свою імперську війну.
Брюссель 


Немає коментарів: