четвер, 24 листопада 2022 р.

Докторка історичних наук з Миколаєва Ольга Морозова отримала в Польщі Нагороду І.Виговського

22 листопада 2022 року в Палаці Казимирів Варшавського університету відбулася урочиста церемонія вручення Нагороди імені Івана Виговського під патронатом Президента Польщі Анджея Дуди.


Однією з лауреаток стала докторка історичних наук, директорка Українсько-Польського науково-дослідного інституту Ольга Морозова.Цією нагородою відзначають здобутки громадян України, діяльність яких сприяє розвитку науки, культури, розбудові громадянського суспільства, обстоюванні демократичних цінностей та європейського вектору розвитку України.


"Для мене це велика честь. Щиро вдячна, що мою багаторічну діяльність на користь європеїзації України та розвитку українсько-польських відносин так високо оцінили. Це свідчить про те, що ця робота є потрібною та важливою", - сказала Ольга Морозова.


Ольга Морозова є авторкою книги «Дослідження історії України першої половини ХХ століття в сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії».


У книзі йде мова про те, якою є роль історичної спадщини в формуванні сучасних, культурних та політичних пріоритетів України й Польщі. А також про те, які є найбільш дискусійні питання українсько-польських відносин та
яким чином можна сприяти розвитку наукового діалогу українців і поляків.


Ольга Морозова написала понад 100 наукових статей на тему історії України, українсько-польських відносин. Статті надруковано в міжнародних наукових журналах України, Польщі, Чехії, Словакії, Молдови, Румунії.


Ольга Морозова була учасницею міжнародних наукових конференцій та форумів. Організовувала в Миколаєві міжнародні наукові симпозіуми, круглі столи, конференції на тему європейської інтеграції України, українсько-польських відносин.


"Це сприяло пришвидшенню європеїзації як Миколаївщини, зокрема, так і всієї України загалом. У рамках цієї співпраці я розповідав студентам із Миколаєва про історію європейської інтеграції та шлях Польщі до ЄС. Повномасштабна російська агресія не перервала цю співпрацю. Після вимушеного переїзду з Миколаєва до Польщі Ольга Морозова є активною представницею польської наукової спільноти. Бере участь у багатьох європейських проєктах", - розповів професор Університету імені Адама Міцкевича в Познані Марек Міколайчик.


Що відомо:


- нагороду імені Івана Виговського засновано в 2014 році Центром східноєвропейських студій Варшавського університету та найпрестижнішими польськими університетами (Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані) й чотирма університетами, що розташовані вздовж східного кордону Польщі.


Лауреати отримують можливість пройти річне наукове стажування, відвідуючи шість польських університетів, де можуть проводити лекції на теми, що пов’язані з історією або сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також займатися власною архівною та дослідницькою роботою.- Морозова Ольга Станіславівна - докторка історичних наук, директорка Українсько-Польського науково-дослідного інституту, голова Південного осередку Інституту української археографії й джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, членкиня Польського історіографічного товариства та Польського історичного товариства (відділення в Ченстохові); головна редакторка наукового журналу «Історичний архів. Archiwum historyczne. Historical archive».
- Членкиня редакційної ради журналу "Przegląd Zachodni" (Познань, Польща)
- Членкиня наукової ради видання «Studia z Historii Społeczno-Gospodarczej XIX i XX Wieku» (Лодзь, Польща)
- зовнішня рецензентка польських наукових видань «Prace naukowe Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zeszyty Historycznie», «Politeja» та інших.
- Лауреатка Нагороди імені Леона Василевського за кращу книгу на польсько-українську тематику (Варшава, Польща).


Тетяна Бакоцька


Немає коментарів: