четвер, 23 грудня 2021 р.

У Миколаєві відкрили Центр цифрової освіти та медіаграмотностіНа базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відкрито Центр цифрової освіти та медіаграмотності, який сприятиме підвищенню рівня цифрової грамотності та медіакультури різних верств населення області.

У четвер, 23 грудня, у відкритті центру взяли участь заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (СDТО) Роман Пашнєв, директорка департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Веліховська, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Василь Шуляр, завідувач Центру цифрової освіти та медіаграмотності Максим Запорожченко  та його команда.


Роман Пашнєв зазначив, що Миколаївщина була першою серед областей України, яка прийняла концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів області та впровадила створення Центру цифрової освіти та медіаграмотності.


«Хочу привітати всіх з відкриттям Центру цифрової освіти та медіаграмотності. Це дуже важливий напрямок з тих, якими опікується Міністерство цифрової трансформації. Всі наші дії пов’язані з єдиною ціллю – це подолання цифрового розриву. Він покладений у декількох напрямках: забезпеченість інтернетом, технікою і найголовніше у розвитку цифрових навичок людей. Такі речі як інтернет чи техніка можна реалізувати адміністративними методами. Але навчання людей – це суто персонально і тут важливо мати професійний склад, який буде їх навчати. Це завдання є складним, але я вважаю, що водночас і найцікавішим з тих, якими ми займаємося», – сказав Роман Пашнєв.

У свою чергу Алла Веліховська додала, що відкриття центру дуже важливо для освітян області та дозволить надалі рухатися вперед у напрямку цифровізації. А за допомогою нової техніки кожен вчитель зможе організувати якісний доступ до освіти.

Зазначимо, що структура центру являє собою STREM-лабораторію, медіалабораторію, навчальні аудиторії та робочий простір. Щодо цільової аудиторії, то команда центру буде працювати не лише з освітянами, а й з держслужбовцями, працівниками органів місцевого самоврядування, людьми літнього віку, військовослужбовцями, підприємцями, батьками здобувачів освіти, людьми з інвалідністю тощо.


Про місію й ключові напрямки роботи Центру цифрової освіти та медіаграмотності розповів його завідувач Максим Запорожченко.

«Наша місія – це створити цифрові технології для спілкування, співпраці та саморозвитку, підвищити вік конкурентоспроможних осіб на праці ринку та навчити протистояти небезпекам у цифровому світі. Для цього ми поставили собі основні завдання, серед яких розроблення програм підготовки та підвищення кваліфікації щодо формування та розвитку цифрових компетентностей. Також плануємо організувати навчання із базового й наступних рівнів не лише цифрової, а й медійної грамотності та сприяти створенню якісного освітнього відеоконтенту. Крім того, систематично буде проводитися моніторинг рівня цифрової грамотності населення області», – повідомив Максим Запорожченко.


Немає коментарів: