пʼятниця, 5 листопада 2021 р.

Працівники Одеського припортового заводу записали відеозврення до Президента України
Відновити виробництво Одеського припортового заводу вимагає колектив державного підприємства. 5 листопада заводчани записали відеозврення до Президента України. Відеоролик розміщений у соціальних мережах з активним лінком офіційної сторінки Володимира Зеленського.

Крім того, на Банкову направлений лист, підписаний начальниками цехів та структурних підрозділів АТ «ОПЗ». Ініціатива звернутися до Президента України належить працівникам підприємства. Пропозицію підтримав профспілковий комітет АТ «ОПЗ».


Звернення до Президента України заводчани записали на площі біля головного управління АТ «ОПЗ». На захід в обідню перерву прийшли більше 500 працівників хімічного підприємства. Перед заводчанами виступив голова профспілки АТ «ОПЗ» Володимир Дрібноход.

«Два дні тому на заводі відбулася велика нарада керівників підприємтсва, Наглядової ради, Правління ОПЗ, керівників підрозділів та профспілкового активу, на якій ми обговорили критичну ситуацію, що склалася через зупинку виробничих потужностей 18 вересня цього року, - зазначив Володимир Дрібноход – На жаль, в процесі обговорення важко було знайти варіанти, які б допомогли швидко запустити підприємство».

З початку зупинки виробничих потужностей на адресу Кабміну, Верховної Ради, Президента України, Фонду держмайна було написано десятки офіційних звернень, зауважив голова Профкому. Проте рішень щодо подальшої роботи заводу на державному рівні так і не прийнято.Звернення до Президента України зачитав заступник голови Профкому АТ «ОПЗ Віталій Розмеріца. В тексті зазначено, що трудовий колектив запевнили, що 1 листопада нова компанія-постачальник DACHEX SHIPPING PTE.LTD відновить роботу заводу.

«На жаль, сьогодні стає зрозуміло, що інформація, надана Правлінням АТ «ОПЗ» не відповідає дійсності. Договір між компанією-постачальником DACHEX SHIPPING PTE. LTD не підписано. Правління АТ «ОПЗ» випустило наказ про переведення трудового колективу на триденний робочий тиждень та припинення значної частини умов Колективного договору та соціальних програм, що привело до суттєвого зменшення рівня заробітної плати працівників заводу», - зазначено у зверненні.Текст звернення присутні затвердили одноголосно. Акція тривала близько 30 хвилин, після чого всі повернулися на свої робочі місця. Працівники підприємства розраховують, що отримають відповідну реакцію від керівництва держави найближчим часом.

Спеціалісти заводу пропонують на час кризи на енергетичному ринку дати дозвіл підприємству укласти прямий договір з державною газовидобувною компанією. Таке рішення може бути прийнято лише Кабінетом міністрів України.Одеський припортовий завод – державне підприємство хімічної галузі України. Спеціалізується на виробництві мінеральнихдобрив (аміаку та карбаміду) та відвантаженні хімічної продукції на експорт.

Крім того, в грудні 2020 року підприємство отримало ліцензію на виробництво рідкого лікарського кисню. Зараз ОПЗ є одним з основним постачальником кисню в лікарні міста Одеси для хворих на COVID-19. На заводі працює понад 3000 спеціалістів. ОПЗ є містоутворюючим підприємством міста Южного.

Ольга Годовенко.


Немає коментарів: