четвер, 21 жовтня 2021 р.

На Миколаївщині відбувся семінар-форум «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці»
У Палаці культури «Енергетик» ВП ЮУАЕС 18 жовтня відбувся семінар-форум «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці». Його організатори - ДП «НАЕК «Енергоатом», громадська організація Women in Nuclear Ukraine та Атомпрофспілка. Учасниці обговорювали питання гендерної рівності в атомній галузі.

ДП «НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WIN Ukraine реалізували спільну програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці». Вона спрямована на виконання умов Меморандуму про співпрацю. Мета проєкту - дотримання основних принципів гендерної політики ДП «НАЕК «Енергоатом» та реалізація поставлених у зв’язку з цим завдань. Подібні семінари-форуми пройшли на майданчиках усіх АЕС, які входять до складу енергокомпанії. Южно-Українська була завершальною у переліку.

Загалом семінар охопив понад 200 слухачів, 25 з яких - южноукраїнки. Учасницями семінару стали представниці майже кожного підрозділу ВП ЮУАЕС. Не залишили поза увагою захід також адміністрація та профспілковий комітет підприємства. Заступник генерального директора з персоналу Южно-Української АЕС Вячеслав Губа зазначив, що питання професійного розвитку жінок на атомній станції завжди було у полі зору керівництва.

«За останні 30 років здійснено колосальний прорив у забезпеченні рівних прав для жінок і чоловіків. Це закріплено на законодавчому рівні і, відповідно, у документах Компанії. На сьогодні 30 відсотків працівників нашого відокремленого підрозділу – жінки. Ми робимо все можливе, щоб вони мали рівні можливості для професійного розвитку. Сподіваюся, що цей форум та інші подібні заходи стануть ще одним кроком до практичної реалізації задекларованої гендерної рівності», – зауважив Вячеслав Губа.

Сергій Снітков, голова профспілкової організації ЮУАЕС: «У первинній профспілковій організації нашого підприємства питання гендерної рівності завжди знаходять підтримку. Комісії з гендерної політики створені при профкомах на кожному майданчику АЕС та у ЦК Атомпрофспілки. Ми даємо «зелене світло» різним започаткуванням та ініціативам, чекаємо на конструктивні пропозиції і готові їх розглянути», - зазначив пан Снітков.

Навчальна секція заходу передбачала доповіді та презентації щодо розвінчування гендерних стереотипів, запровадження принципів гендерного паритету в світовій практиці і, зокрема, ядерній енергетиці. У якості спікерів були запрошені представники Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», ЦК «Атомпрофспілки», громадської організації WiN Ukraine, Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ).

Маргарита Раєць, президентка громадської організації WIN Ukraine (українського представництва світової мережі WIN Global): «Питання гендерної рівності стоїть на порядку денному в усьому світі. Україна, теж розпочала свій шлях. І сьогодні це особливо помітно у атомній енергетиці, де потужною підтримкою жінок та рушійною силою цих процесів виступають саме чоловіки. Ми раді, що цей пілотний проєкт ми реалізовуємо з компанією «Енергоатом», яка виступає яскравим прикладом лідерства у встановленні гендерного паритету в Україні, працює над розвитком професійних компетенцій жінок та збільшенням їхньої присутності у цій сфері».


Наталія Клос, директорка з міжнародного співробітництва та регіонального розвитку WIN Ukraine: «Кожен семінар ми починаємо з опитувань за допомогою ментіментру, який показує ставлення аудиторії до поняття гендеру. На сьогоднішній день ми маємо загальну кількість учасників близько 200 осіб. І переважна більшість розуміє поняття «гендер» як «рівність», водночас вважаючи, що сьогодні гендерному руху приділяється ще не достатньо уваги. Проте ми бачимо позитивну динаміку в Енергоатомі на рівні головного офісу та атомних електростанцій і сподіваємось, що вже скоро цій великій потужній організації в тандемі з Атомпрофспілкою, вдасться отримати позитивні результати у забезпеченні рівними умовами праці усіх співробітників».

Катерина Павлова, експертка WiN Ukraine, жінка-енергетик, начальниця міжнародного відділу та зв’язків з громадськістю Державного агентства України з управління зоною відчуження: «Зростання представленості жінок в ядерній галузі надає приклад новому поколінню та ламає застарілі стереотипи щодо її позиціонування та розвитку. Від сьогодні жінка постає як гідний відповідальний експерт атомної сфери, яка ще вчора вважалася суто чоловічою. Іншими словами, більше жінок - більше майбутнього, більше безпеки».

Під час семінару учасникам були запропоновані також практичні вправи, спрямовані на розвиток лідерства для подальшого професійного та особистого розвитку. Вони отримали знання про ефективні методи співпраці та взаємодії в обраній сфері.

«Майданчик Южно-Української АЕС – останній у нашому проєкті «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці». І ми, організатори, задоволені результатами, адже вже сьогодні на трьох майданчиках діють робочі групи з дотримання гендерних принципів та запобігання гендерній дискримінації, які сформувалися після проведення семінар-форумів. Хоча компанія докладає багато зусиль задля дотримання принципів гендерної політики, часом виникають неочевидні питання, що потребують розв’язання. І чудово, що за допомогою такого проєкту ми можемо їх ідентифікувати та вирішити. Надалі Енергоатом разом з Атомпрофспілкою планує внести зміни до колективного договору – виокремивши розділ «Гендерна політика», – сказала у підсумковому слові ініціатор проєкту, начальниця відділу роботи з громадськістю департаменту з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько. Вона запевнила, що, не зважаючи на завершення проєкту з самореалізації жінок у атомній енергетиці, робота Компанії у цьому напрямку триватиме й надалі.


Інформація про ВП ЮУАЕС


ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 600 млрд кВт·год електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Система екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги».


Управління інформації та громадських зв’язківНемає коментарів: