четвер, 19 серпня 2021 р.

Миколаївська область "пасе задніх" у рейтингу коронавірусних закупівель
Аналітики громадської організації “Антикорупційний штаб” проаналізували закупівлі на боротьбу із пандемією коронавірусу у кожній з областей України та загалом по країні. Отже, за період від початку пандемії — березень 2020 року — витратили 38 мільярдів 5 мільйонів 629 тисяч 280 гривень бюджетних коштів. Повну таблицю витрат ви можете побачити у вкладенні.

Лідеркою серед областей за обсягом витрат традиційно є Київська — 14,75 млрд грн за півтора роки. На другому місці — Одеська (2,07 млрд грн), на третьому — Дніпропетровська (1,99 млрд грн). Найменші ж витрати були Херсонській (647,6 млн грн), Кіровоградській (394,0 млн грн) та Луганській областях (338,8 млн грн).

 


Миколаївська область посіла 20-те місце у рейтингу витрат на боротьбу із COVID-19: за півтора роки протистояння пандемії тут на боротьбу з нею витратили 697,5 мільйонів гривень. Найбільше витрачали у Миколаївській Облдержадміністрації — 381,04 млн грн. Дещо менше — у Миколаївській міській раді (148,37 млн грн), на третьому місці в області — Державна санітарно-епідеміологічна служба України — 46,19 млн грн.


Щодо постачальників, то найбільше коштів за «ковідні» закупівлі у Миколаївській області перерахували ПП "САНО КО" — 94,38 млн грн. На другому місці — ТОВ "Ілатанмед" (57,97 млн грн), на третьому — ТОВ "ГЛОБАЛМЕДГРУП" (43,49 млн грн).


На відміну від даних про витрати на ремонти, які чітко корелюються із кількістю населення, серед витрат на потреби COVID-19 майже всюди є пряма залежність від кількості діагностованих хворих на COVID-19. Наприклад, “аутсайдерами” рейтингу “коронавірусних” закупівель є Херсонська, Кіровоградська і Луганська області — там на боротьбу з пандемією витратили найменше коштів, але і хворих на коронавірус у цих трьох областях найменше в Україні. Натомість Львівщина — однаково четверта в рейтингу захворювань на коронавірус і витрат на боротьбу із пандемією. Хоча рейтинги дещо відрізняються, але в цілому тенденція вбачається саме така.Дані про закупівлі у кожній з областей ви також можете побачити за посиланням: https://cutt.ly/PQCfmuK


Завдяки інструменту Карта коронавірусних закупівель (https://covid.shtab.net/)ГО “Антикорупційний штаб”, ви можете спостерігати та аналізувати закупівлі на боротьбу з пандемією за бюджетні кошти у вашій громаді. Завдяки карті ви зможете перевірити будь-яку закупівлю в режимі реального часу. Тому якщо раптом у лікарні чи поліклініці вам стверджують, що у них немає, наприклад, масок або ліків, які виписали від коронавірусу і треба купляти їх за свій рахунок, ви можете зайти на Карту та перевірити достовірність цієї інформації.


Команда Антикорупційного штабу.
Немає коментарів: