понеділок, 30 серпня 2021 р.

У Києві презентували антологію сучасної української поезії «Молоді голоси»
У рамках відзначення 30-ї річниці створення Національної спілки письменників відбулась презентація антології сучасної української поезії «Молоді голоси». Ініціаторами створення видання виступили редактор журналу «Золота пектораль» Володимир Погорецький та керівник «Кабінету молодого автора НСПУ» Юлія Бережко-Камінська, яка впорядкувала антологію.

До участі в антології були запрошені всі охочі молоді поети з проханням: «Надсилайте найкраще!». Орієнтувалися перш за все на тих, кому вже більше 16-ти років, але хто ще не далеко відійшов від вікової позначки «40».

За два місяці з усіх куточків України та низки зарубіжних країн надійшло понад 350 заявок. Твори, які представлені в антології, пройшли три етапи відбору. У когось це — більш повна добірка, а когось презентує лише один-два вірші. І в цьому теж є своя логіка — поява серед хоч і молодих, але вже відомих імен може бути потужним каталізатором, поштовхом до розвитку авторів із меншим «літературним стажем».

Упорядковуючи антологію, увага не акцентувалася на класичному римованому вірші чи на модному нині верлібрі. Не робилося тематичних переваг. Перш за все враховувався художній рівень творів.

 

Чудовою творчою знахідкою стала співпраця з художницею Оленою Завітайло. Її роботи додали книзі ошатності і неповторності, наповнили новими смислами.

«Сподіваємося, чимало поезій у цій антології вам сподобається. У них для цього є всі підстави — технічна складова віршотворення багатьох авторів на високому рівні. Свіжі рими, несподівані епітети і метафори, влучні порівняння поєднуються з небанальними, глибокими думками, сміливими і часом парадоксальними висновками, тонкими спостереженнями. Втім, ви й самі, якщо читаєте сучасну поезію, то вже знаєте, чого очікувати від, скажімо, Анни Малігон, Катерин Девдери, Дмитра Лазуткіна, Дмитра Чистяка, Сергія Шкабари, Тані П’янкової, Ірини Мостепан, Анни Багряної, Світлани Дідух-Романенко та ін.», — йдеться у передмові.На презентації антології, в Будинку письменників НСПУ, запрошувались всі поети, чиї твори увійшли до видання «Молодих голосів» та отримали можливість виступити. 
Художнє оформлення книги чудовими малюнками зробила талановита Олена Завітайло.


«Кабінет молодого автора НСПУ»


Немає коментарів: