неділя, 1 серпня 2021 р.

ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОГРАМУ 12-ГО ОДЕСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який пройде в Одесі 14 –21 серпня, буде приурочений до 30-річчя незалежності України з акцентом на національне кіно. Єдиною конкурсною програмою фестивалю стане Національний Конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримають нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращі акторські роботи. Програма “Гала-прем‘єри” традиційно буде складатися зі світових арт-хітів. Також на глядачів чекає одна з улюблених позаконкурсних секцій “Фестиваль Фестивалів”, серія ретроспективних та спеціальних показів. 
До Національної конкурсної програми 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли 6 повнометражних фільмів: 
● “Королі репу”, режисер Мирослав Латик, Україна, 2021, 100’ Головний герой музичної стрічки – 17-річний випускник сільської школи на прізвисько Казан. Хлопець понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце своєї дівчини Свєти. Заради здійснення своїх мрій Казан готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя у іншому напрямку. 
● “Із зав’язаними очима”, режисер Тарас Дронь, Україна, 2020, 100’ Заснований на реальних подіях фільм розповідає про спортсменку боїв без правил Юлю, яка намагається побудувати нове життя після того, як її хлопець загинув у зоні АТО. Юля кидає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство. - Найкращий фільм конкурсу “1-2” Варшавського МКФ (2020) 
● “Простір”, режисер Дмитро Томашпольський, Україна, 2021, 101’ Фантастичний фільм “Простір” – це історія про перший контакт людей з НЛО, який, за збігом обставин, стався саме в період карантину 2020 року… 
● “Національний музей”, режисер Андрій Загданський, Україна/США, 2020, 92’ Цей фільм – портрет Національного художнього музею України. Півроку автори документального фільму спостерігали за життям музею – від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України. 
● “СТОП-ЗЕМЛЯ”, режисерка Катерина Горностай, Україна, 2021, 122' Сюжет фільму розгортається навколо життя 16-річної Маші, яка вчиться у звичайній київській школі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь. Фільм отримав “Кришталевого ведмедя” як найкраща стрічка конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінале. 
● “Суперник”, режисер Маркус Ленц, Україна/Німеччина, 2020, 96' Дев’ятирічний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем, що страждає на діабет. Ґерт намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Виявляється, що з Ґертом на диво цікаво гратися, аж доки той не помирає від інсульту. Відтак Роман із трупом опиняється в пастці в справжній глушині… - Найкраща операторська робота на МКФ “Лістапад” у Мінську (2020) 
Також у Національній конкурсній програмі будуть показані 8 короткометражних стрічок: 
● “Біжи, Таню, Біжи”, реж. Софія Поліщук 
● “Непотрібні речі”, реж. Дмитро Лісенбарт 
● “Друга хвиля”, реж. Марія Стоянова 
● “Папині кросівки”, реж. Ольга Журба 
● “Leopolis night”, реж. Нікон Романченко 
● “Марія”, реж. Влад Одуденко 
● “Тигр блукає поруч”, реж. Анастасія Фалілеєва 
● “Good boy”, реж. Марія Пономарьова


Немає коментарів: