пʼятниця, 9 липня 2021 р.

Профосвіту України продовжують реформуватиМіністерство освіти і науки за підтримки програми ЄС EU4Skills провели національну конференцію з питань професійно-технічної освіти.

8-9 липня у Львові відбулася всеукраїнська конференція «Освіта можливостей - нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні». Конференція організована Міністерством освіти і науки за підтримки Програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами. Захід зібрав близько 150 учасників, щоб обговорити прогрес у впровадженні реформи профтехосвіти та подальші кроки.

«Ледь не вперше за часи незалежності України професійна освіта отримала увагу з боку керівництва держави та має сильного союзника у здійсненні реформи цієї сфери – Програму ЄС EU4Skills. Заклади професійної освіти мають бути місцем, де кожен українець може перетворити талант на реальну професію і отримати знання для побудови успішної кар’єри. І в межах конференції ми обговорюємо зі стейкхолдерами профосвіти можливості, якими треба скористатися, щоб якнайшвидше досягати бажаних цілей», - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький.

Головною метою конференції, присвяченій виключно профтехосвіті, було презентувати прогрес реформи, поінформувати про основні досягнення та виклики, обговорити питання співпраці з роботодавцями, фінансування та управління сектором та закладами, вимоги до змісту сучасних освітніх програм, перспективи дуальної освіти, інклюзивність та цифровізацію, роль регіональних рад ПТО та інші важливі питання. У другий день конференції було проведено кілька практикумів для того, щоб учасники оволоділи новими методиками професійної орієнтації та профконсультування. Також учасники дізналися про нові можливості для посилення потенціалу, які пропонує Програма Erasmus + для сфери профтехосвіти.

«Європейський Союз підтримує реформування української системи профтехосвіти. Ми вважаємо, що такі заходи виступають ефективною платформою для обговорення прогресу реформи та найважливіших питань, які слід вирішити. Особливо важливо почути голоси різних зацікавлених з усієї України та знайти спільні рішення. Разом із нашими партнерами ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб зробити професійно-технічну освіту привабливим та престижним кар’єрним шляхом для молоді в Україні», - зазначила Віра Рибак, Координатор Сектору освіти і науки Представництва ЄС в Україні

Учасниками події стали, зокрема члени новоствореної ради ПТО при Президентові України, урядовці та народні депутати, представники донорської спільноти та проектів, що підтримують реформу профтехосвіти в Україні, та представники всіх ключових зацікавлених сторін (роботодавці, представники освітніх підрозділів та методичних центрів, а також керівники обласних рад закладів ПТО всіх областей України, заклади ПТО та експерти у галузі ПТО).

Довідкова інформація:

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 63 млн євро. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).Немає коментарів: